تعریف ِDapp اثبات سهام یا POS به زبان ساده

اثبات سهام یا POS
Persian CoinEx Academy

اثبات سهام یا سازگار با محیط زیست

اثبات سهام یا سازگار با محیط زیست جایگزین سخت افزار ماینر هست، خب همونطور که توی مقاله ماینر گفتم، ماینر از سخت افزار برای تایید تراکنش و امنیت شبکه استفاده میکنه که نیاز به مصرف برق بالا داره اما بلاک چین هایبریدی یا سازگار با محیط زیست نسل دوم بلاک چین بعد از بلاک چین بیت کوین هست و از اثبات سهام یا POS برای تایید تراکنش و امنیت شبکه استفاده میکنه و جاگزین روش سنتی POW یا اثبات کار هست.

روش کار POS

POS بواسطه اصل اجماع یعنی سیستم عامل هر کاربر که میتونه یه گوشی هوشمند باشه نقش Validatore یا تایید کننده تراکنش رو بر عهده داره و اینجا دیگه نیازی به سخت افزار ماینر برای حل آلگوریتم سخت ریاضی و تایید اون بلاک نیست، در واقع در الگوریتم POS ما به جای استخراج بلاک بواسطه حل معادله اینجا با قفل کردن میزانی از ارز مورد نظرمون یک بلاک ایجاد میکنیم و برای بالا بردن نود در شبکه از DAPPs ها یا برنامه های غیرمتمرکز مثل سواپ، استیک و کلا خدمات دیفای استفاده کردن و درواقع میتونیم بگیم در آینده اکثر ارز های دیجیتال برای امنیت شبکه از POS استفاده خواهند کرد.

نکته: ما به هر سیستمی که توسط شخصی فعالیت رو توی شبکه رمزارز انجام بده نود میگیم حالا تاثیر نود توشبکه چیه؟ .. هرچی نودهای شبکه زیاد باشن و شلوغی شبکه بیشتر باشه اطلاعاتی که توی شبکه توزیع میشه میره بالا و امنیت شبکه هم بیشتر میشه.

بلاک چین هایی که از POS استفاده میکنن

اولین بار PEERCOIN در سال ۲۰۱۲ سپس CARDANO و بعد از آن ALGORAND از POS برای شبکه خودشون استفاده کردن همچنین بعضی از ارزهای قدیمی از شبکه لایه دوم بواسطه POS برای بهبود سرعت شبکه خودشون استفاده کردن مثل بیت کوین که از شبکه لایتنینگ برای بهبود شبکه و سرعت شبکه در لایه دوم خودش استفاده کرده و همچنین اتریوم۲.

Dapp

همونطور که گفتیم شبکه های با پروتکل POS از دپ برنامه های غیرمتمرکز برای امنیت شبکه استفاده میکنن توی این مقاله انواع دپ و همچنین دپ کوینکس رو توضیح دادیم.

هنوز تو صرافی ارز دیجیتال ثبت نام نکردی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام

رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب

تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام

درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *