قسمت نهم اوردر بلاک

نقطه زنی با اوردر بلاک
کوینکس فارسی

نقطه زنی اوردر بلاک

بهت قول دادم که نقطه زنی اوردر بلاک با مارکت واقعی رو یادت بدم، در انتهای مقاله ویدیو قسمت نهم قرار داده شده.

زمانی که یک روند نزولی آغاز میشه ما منتظر تشکیل محدوده اوردر بلاکی هستیم و بعد از یک کندل قرمز بزرگ می بینیم که کندل های آبی و کوچیک شکل گرفتند که ما رو یاد اوردر بلاک استاندارد میندازند. کندل آبی به منظور دستکاری بازار قبل از ریزش هست. پس من این محدوده را برای خودم مشخص میکنم.

بازار رو به پایین حرکت میکنه ساختار شکسته میشه و این بار بعد از یک کندل قرمز بزرگ، کندل های آبی شکل می گیرند یک ایزی اوردر بلاک و یک اودر بلاک استاندارد. هر دوی این اوردر بلاک رو مشخص و بیس خودم رو ترسیم می‌کنم.

پولبک و نقطه زنی

بازار رو به پایین حرکت میکنه من پوزیشن خودم رو داخل محدوده اوردر بلاک قرار میدم بازار به اوردر بلاک پولبک و پوزیشن فروش من فعال میشه و میبینید که بعد از این اوردر بلاک بازار چه زیبا ریزشی شده. بازار در محدوده نقدینگی شروع به صعود میکنه، محدوده ای که سوخت بازار برای رشد تامین میشه کندل های آبی صعودی شروع به حرکت می‌کنند و ما بین این صعود یک کندل مشکوک قرمزی رو میبینم درست حدس زدید “ایزی اوردر بلاک”، بیس اوردر بلاک رو مشخص می کنم، بازار به صعود خودش ادامه میده، ساختار شکسته میشه، پوزیشن بای خودم رو قرار میدم بازار پولبک میکنه و بوووووووم .. رشد مجدد بازار تا محدوده اوردر بلاک قبلی.

بازار به محدوده اوردر بلاک قبلی رسید، دابل تاپ یا الگوی دو سقف ایجاد شد و باز پوزیشن شورت ما رو فعال کرد.

توی این محدوده ما اوردر بلاک قفل داریم که توی پست آخر آموزشش دادم بیسش رو مشخص می کنم و بازار به این محدوده ما میرسه و پوزیشن خریدم رو فعال میکنه و با حرکت شارپ به سمت بالا حرکت میکنه.

بازار بعد از کلی صعود به محدوده اولین اوردر بلاک ما رسیده محدوده ارد بلاک استاندارد و می‌بینید که پوزیشن شورت ما فعال شده شما برای اینکه بتونید به راحتی اوردر بلاک رو داخل چارت پیدا کنید باید حتماً تکرار و تمرین داشته باشیم و با دیدن آموزش‌ها محدوده‌های درست اوردر بلاک رو شناسایی و پوزیشن خودتون رو ست کنید. به همین دلیل ما یه گروه تلگرامی مخصوص رفع اشکال دوره اوردر بلاک ایجاد کردیم و شما میتونید محدوده های اوردر بلاکی رو پیدا و داخل گروه برای ما ارسال میکنید.

ویدیو نقطه زنی اوردر بلاک

پرشین کوینکس آکادمی آموزش های کریپتویی و اولین شیوه ترید به سبک اوردربلاک به صورت تخصصی در ایران

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر  | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        کانال تلگرام | گروه تلگرام

اوردر بلاک


اوردر بلاک، رفتاری در بازار است که نشان از پر شدن سفارشات و روند حرکتی نهنگ ها و نهادهای مالی بزرگ که بازیگران عمده بازار هستند را در خود جای‌داده‌است. حرکت این موسسات در بازار، عمدتا با نمایش الگوهای خاصی اتفاق می‌افتد و منجر به روندها و حرکات بزرگ می‌شود، بنابراین معامله‌گران باید بدانند، این نهادها در بازار چطور به معامله می‌پردازند. هنگامی که اوردر بلاک ایجاد می‌شود و قیمت در یک محدوده باریک نوسان می‌کند، سرمایه‌گذاران در حال پر کردن سفارشات خود در این مناطق هستند و معاملات این بازیگران بازار، به صورت اوردر بلاک به نمایش در‌می‌آید. پس از اتمام سفارشات و انجام این خرید و فروش‌ها، بازار مانند فنر رهاشده و حرکت سریعی به سمت بالا یا پایین انجام می‌دهد. در این مقاله قصد داریم تا این نواحی را شناسایی کنیم و بتوانیم به طور بهینه از آن استفاده کنیم.

ترید به سبک اوردربلاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *