اوردربلاک قسمت دوم

قسمت دوم اوردربلاک ایزی اوردربلاک
اولین دوره تخصصی ترید به سبک اوردربلاک در ایران

ایزی اوردر بلاک

ایزی اوردر بلاک یا اوردربلاک ساده توی حالت نزولی و بعد از شکست ساختار پدیدار میشه، بعد از اینکه روند صعودی به اوج خودش یا مقاومت میرسه خرس های بازار تصمیم میگیرند که روند نزولی را شروع کنند، ما محدوده آخرین سویینگ رو به بالا را به عنوان محدوده حمایتی را برای خودمان مشخص می‌کنیم و زمانی که این محدوده از دست بره روند نزولی شروع میشه.

کندل آخر قبل از نزول یه کندل مثبت پرقدرت هست که توی این کندل نهنگ ها کندل های نزولی فروش خودشان را فعال کردند که دقیقاً کندل اوردربلاک ما هست.

بعد از پیدا کردن این اوردربلاک ما میدونیم که بازار دوباره به محدوده اوردربلاکی ما برمیگرده تا بقیه اوردربلاک ها رو هم پر کنه و می توانیم وسط این کندل اوردر خودمون رو برای سل گرفتن قرار بدیم و حد ضرر خودمون رو پشت بیس بگذاریم و بوم!! بازار بعد از پولبک دوباره به ریزش خودش ادامه میده.

الگوی دوگانه نزولی

معمولا توی روندهای نزولی توی چارت این دوتا کندل را می بینید و خیلی از تازه کارها فکر میکنند که این دوتا کندل وسط روند نزولی نشان دهنده پایان روند نزولی هست و قرار هست بازار رشد کنه و به اشتباه اینجا پوزیشن بای می‌گیرند ولی یادتون باشه اسم این دوتا کندل الگوی دوگانه نزولی هست و یکی از معروف ترین اوردربلاک هاست که ردخور نداره. کندل دوم اوردربلاک ماست و با دیدن این الگو وارد پوزیشن میشیم و حد ضرر خودمون رو پشت کندل قرار میدیم، اینم نمونه هایی از الگوی دوگانه نزولی هست که توی بازار کریپتو شکل گرفته. توی قسمت بعدی توی مارکت واقعی اوردربلاک پیدا میکنیم.

پایان قسمت دوم ترید به سبک اوردربلاک

.

پرشین کوینکس آکادمی آموزش های کریپتویی و اولین شیوه ترید به سبک اوردربلاک به صورت تخصصی در ایران

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر  | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        کانال تلگرام | گروه تلگرام

اوردربلاک


اوردر بلاک، رفتاری در بازار است که نشان از پر شدن سفارشات و روند حرکتی نهنگ ها و نهادهای مالی بزرگ که بازیگران عمده بازار هستند را در خود جای‌داده‌است. حرکت این موسسات در بازار، عمدتا با نمایش الگوهای خاصی اتفاق می‌افتد و منجر به روندها و حرکات بزرگ می‌شود، بنابراین معامله‌گران باید بدانند، این نهادها در بازار چطور به معامله می‌پردازند. هنگامی که اوردر بلاک ایجاد می‌شود و قیمت در یک محدوده باریک نوسان می‌کند، سرمایه‌گذاران در حال پر کردن سفارشات خود در این مناطق هستند و معاملات این بازیگران بازار، به صورت اوردر بلاک به نمایش در‌می‌آید. پس از اتمام سفارشات و انجام این خرید و فروش‌ها، بازار مانند فنر رهاشده و حرکت سریعی به سمت بالا یا پایین انجام می‌دهد. در این مقاله قصد داریم تا این نواحی را شناسایی کنیم و بتوانیم به طور بهینه از آن استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *