تعریف و آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

مفهوم سرمایه گذاری
کوینکس فارسی

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

سرمایه گذاری یعنی خرید و نگه داری یک دارایی با ارزش ،دارایی ارزشمند می تواند طلا زمین و هر چیز با ارزش دیگری باشد که با گذشت زمان ارزش آن بیشتر شود و نه کمتر. در زمینه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا رمزارزها اولین سوال این است که آیا اصلا ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر؟

در جواب باید بگوییم قطعا بله، چرا؟ جواب خیلی ساده است درواقع رمزارزها ارزش های آینده به حساب می آیند که سردمدار آن ها بیت کوین هست . حالا شما باید توجه داشته باشید که با تمام پول تان وارد این حوزه نشوید زیرا نیاز به صبر و نگهداری بلند مدت دارد

شما به عنوان کسی که میخواهید سرمایه گذاری بلند مدت کنید می توانید با ۵۰ درصد از پولی که می خواهید به سرمایه گذاری اختصاص دهید وارد رمزارزها شوید و از مقدار پولی که یکباره یا مکررا وارد می کنید سهم بیشتری را بر روی رمز ارزهای قوی به ترتیب ارزش آن ها سرمایه گذاری کنید، برای مثال وقتی بیت کوین ۵۰ درصد ارزش بازار رمزارزها را به خود اختصاص داده پس عاقلانه اسات که ۵۰ درصد را روی بیت کوین سرمایه گذاری کنیم.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

اما سوال دوم چه رمزارزهایی را بخریم که ارزش سرمایه گذاری دارند؟

یک سرمایه گذار  بازار رمزارز باید بهترین سبد سرمایه گذاری را برای خودش ایجاد کند در انتهای مقاله ویدیو در مورد اینکه چطوری میتونیم بهترین ارزها رو در پرتفوی رمزارز خود داشته باشیم صحبت کنیم. در واقع انتخاب بهترین ارزها باید چندین شاخص مهم را داشته باشد:

شاخص اول:

بعد از اینکه رمزارز را براساس ارزش ارزیابی کردیم ، به بررسی هدف آن رمزارز می پردازیم، اینکه این پروژه چه مشکلی از جامعه را برطرف می کند؟!
شاخص دوم:

کاربرد ارز دیجیتال، هرچیزی که انسان ها بوجود آورده ان  یک نیاز مهم را برطرف کرده است. بلاک چین تکامل سیستم های پرداخت منسوخ شده قبل از خود هست که نیاز آن در دنیا احساس شد انگار که همه مردم و بخصوص کسب و کار ها منتظر آن بودند. پس در وهله دوم باید ببینیم چه میزان کاربردی خواهد بود؟!
شاخص سوم:
توسعه و پیشرفت مداوم تیم پشتوانه رمزارز: در مورد ردمپ یا نقشه راه تیم آن رمزارز و تعهدات آنان بیشتر تحقیق کنید و ببینید آیا به گفته های شان چه میزان متعهد بوده اند؟!
شاخص چهارم:
حجم معاملات و تراکنش رمزارز و در واقع چه صرافی های معتبری آن را لیست کرده اند؟!
شاخص پنجم:
در آخر بعد از بررسی های تان می توانید براساس روحیه، تخصص و علایقی که دارید رمزارز خود را انتخاب کنید مثلا رمزارزهایی که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت دارند، یا رمزارزهایی که در حوزه توکنیزه کردن محصولات در صنعت فعالیت دارند و یا رمزارزهایی حوزه محیط زیست و … .
و در آخر رمزارزهایی که اخبار روز هستند و در موردشان صحبت می شود : مثل رمز هایی که در حوزه گیم یا هوش مصنوعی فعالیت دارند و جوامع بزرگ و جوامع علمی پشت آن ها هستند .

مطالب مرتبط

پرشین کوینکس آکادمی آموزش های کریپتویی و اولین شیوه ترید به سبک اوردربلاک به صورت تخصصی در ایران

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر  | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        کانال تلگرام | گروه تلگرام

اوردر بلاک

اوردر بلاک یا اسمارت مانی، رفتاری در بازار است که نشان از پر شدن سفارشات و روند حرکتی نهنگ ها و نهادهای مالی بزرگ که بازیگران عمده بازار هستند را در خود جای‌داده‌است. حرکت این موسسات در بازار، عمدتا با نمایش الگوهای خاصی اتفاق می‌افتد و منجر به روندها و حرکات بزرگ می‌شود، بنابراین معامله‌گران باید بدانند، این نهادها در بازار چطور به معامله می‌پردازند. هنگامی که اوردر بلاک ایجاد می‌شود و قیمت در یک محدوده باریک نوسان می‌کند، سرمایه‌گذاران در حال پر کردن سفارشات خود در این مناطق هستند و معاملات این بازیگران بازار، به صورت اوردر بلاک به نمایش در‌می‌آید. پس از اتمام سفارشات و انجام این خرید و فروش‌ها، بازار مانند فنر رهاشده و حرکت سریعی به سمت بالا یا پایین انجام می‌دهد. در این مقاله قصد داریم تا این نواحی را شناسایی کنیم و بتوانیم به طور بهینه از آن استفاده کنیم.

ترید به سبک اوردربلاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *