بلاک چین در صنعت

کاربرد بلاک چین در صنعت
کوینکس فارسی

بلاک چین در صنعت


با یه چهارشنبه کوینکسی دیگه در خصوص کاربرد بلاک چین در صنعت خدمت تون هستیم عزیزان هفته گذشته در رابطه با ماهیت کریپتو و کریپتوگرافی صحبت کردیم و در نهایت به بلاک چین رسیدیم توی این لینک میتونید مطالعه بفرمایید
این بار برای ملموس تر شدن آموزش , بحث دیجیتالی شدن صنعت بخصوص رسوخ بلاک چین به صنعت رو خواهیم داشت در انتهای مقاله مثل هر هفته ویدیوی چهارشنبه کوینکسی قرار داده شده.
پیروی جلسه گذشته که درباره اتریوم و انقلابش بواسطه قراردادهای هوشمند صحبت کردیم توی این جلسه به کاربرد قراردادهای هوشمند مجوز محور میپردازیم

قرارداد هوشمند


این نوع قراردادها نیاز به تایید ذینفعان در اقتصاد و سازمان ها در دولت ها دارند، اون ها باید چه چیزی رو تایید یا کنترل کنند؟
خب اجازه بدید با یه مثال ساده توضیح بدم خدمت تون ، فرض کنید شما به این فکر کنید که روزی ماشین یا خونه تون رو میخواید بفروشید و فرایند انتقال سند رو روی بلاک چین انجام بدیم.
اولین و مهم ترین مسئله برای مدیریت و بخصوص کنترل این نوع قرارداد وجود شخص سوم یا شاهدینی هست که بر این داد و ستد نظارت داشته باشند که این خودش مستلزم وجود اطلاعات طرفین قرارداد روی بلاک چین هست
یعنی این نوع بستر باید توسط دولت روی بلاک چین راه اندازی بشه و بخاطر حساسیت موضوع که اطلاعات مردم کشور هست با دقت بازبینی و اجرایی بشه.

پروژه های بلاک چین


در حال حاضر اتحادیه اروپا اولین اقدام رو برای انتقال اطلاعات مردم روی بلاک چین در چند کشور اروپایی شروع کرده و هدفش اینه که انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ روی بلاک چین انجام بشه و نتایج انتخابات در لحظه روی اکسپلور بلاک چین قابل نمایش باشه.
تا اینجا متوجه‌ شدیم که برای انتقال دارایی روی بلاک چین ، دولت باید بسترش رو روی سازمان های ثبت احوال و ثبت اسناد اجرایی کنه تا بعنوان شخص ثالث روی اجرا شدن قرارداد نظارت و کنترل داشته باشند.
اما در حال حاضر بسترهای کوچکی برای انتقال کالا ایجاد شده که به معرفی چند تا از اون ها می پردازیم برای مثال پروژه ویچین روی بلاک چین خودش معامله خریدار و فروشنده کالا را طی قرارداد هوشمندی برقرار میکند و در طول مسیر ارسال، تمام هزینه ها کاملا شفاف در اکسپلور آن قابل رویت است که باعث نظارت در هزینه و اصل بودن کالا می شود.

پرداخت با بلاک چین


یا در بحث پرداخت، پروژه پاندی ایکس که در کشورهای ترکیه، مالزی، ژاپن ، چین و … دفتر مرکزی داره ، این پروژه بواسطه دستگاه پوز خودش سیستم بانکداری را با بلک‌چین خودش ادغام میکنه و شما با در اختیار داشتن کارت یا کیف پول دیجیتالی پاندی ایکس میتونید پرداخت کریپتویی انجام دهید و‌سیستم محاسباتی این پروژه رمزارز مورد نظر شما را به پول فیات و حساب فروشنده واریز میکند.
نمونه های دیگه ای از ادغام بلاک چین در صنعت وجود دارند که توی ویدیوی پایین گفتیم در موردشون مثل همکاری بلاک چین تریدلنس IBM و پایانه باربری MAERSK در لجستیک

آیا شما پروژه های ارزدیجیتالی رو‌ میشناسید که مثل پروژه های بالا درگیر در صنعت و پرداخت باشند؟ اگه میشناسید توی نظرات معرفی بفرمایید

مطالب مشابه چهارشنبه کوینکسی:

چهارشنبه کوینکسی متاورس

چارشنبه کوینکسی بلاک چین و IOT

چهارشنبه کوینکسی کریپتوگرافی

اکوسیستم کوینکس

چهارشنبه کوینکسی استیک در اکوسیستم کوینکس

چهارشنبه کوینکسی سواپ در اکوسیستم کوینکس

گلچین چهارشنبه کوینکسی سال ۱۴۰۰ به انتخاب کاربران کوینکس اکوسیستم کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *