آموزش فیوچرز کوینکس

آموزش ترید فیوچرز
کوینکس فارسی

فیوچرز کوینکس

فیوچرز کوینکس به معنی معاملات آتی هست و معاملاتی هستند که شما میتونید از رشد و همچنین ریزش بازار سود کسب کنید یعنی بازار دوطرفه هست این در حالیه که در معاملات معمولی و بخش مارجین اینجوری نیست. در معاملات فیوچرزشما با قرض گرفتن تتر و یا رمزارزهای به غیر از تتر از بروکر کوینکس وارد معاملات میشید و از اختلاف قیمت سود کسب میکنید در نهایت پول قرضی رو برمیگردونید و سود رو هم برداشت میکنید.

ویدیو معرفی

چرا فیوچرز کوینکس

فیوچرز کوینکس قدیمی ترین بستر ترید فیوچرز در بین صرافی ها ست و از ابتدا اولویت معاملات رو روی ارزهای اصلی بیت کوین و اتریوم گذاشته بود که با گذر زمان خودش رو ارتقا داد و ارزهای بیشتری رو به بخش فیوچرز لیست کرد و در ادامه تتر رو نیز مبنای ترید در فیوچرز قرار داد. فیوچرز کوینکس در حال حاضر دو بخش اصلی برای ترید داره، یک بخش که توی نسخه فارسی اپ بهش قرارداد خطی میگیم که شما برای ترید توی این بخش باید تتر رو انتقال بدید به فیوچرز و قسمت دوم قرارداد معکوس که برای ترید توی این بخش باید بیت کوین یا اتریوم رو انتقال بدیم به فیوچرز. در انتهای این مقاله ویدیوی آموزشی فیوچرز کوینکس تقدیم نگاه تون میشه.

فیوچرز مث اسپاته؟

فیوچرز مثل اسپات نیست ، در این بخش شما با پولی که صرافی به شما قرض میده ترید میکنید و اگر با این پول بعلاوه پول خودتون سود کسب کنید این سود بین شما و صرافی تقسیم میشه ولی اگر وارد ضرر بشید میزان ضرر از دارایی که وارد فیوچرز کردید کسر میشه. وام در فیوچرز مارجین Margin نامیده میشه و میزان وامی که دریافت میکنید براساس اهرم لوریج Levrage تعیین میشه ، مثلا من با ۱۰۰ تتر وارد بخش فیوچرز میشم و اهرم لوریج Isolated رو روی ۳x میذارم ، این یعنی ۲۰۰ تتر دیگه بهم قرض میده که پولم سه برابر بشه و من با ۳۰۰ تتر شروع به معامله کنم . زمانی که اهرم لوریج رو میخواید تعیین کنید میبینید که اهرم دیگه ای در کنار ایزوله وجود داره به نام کراس Cross ، درواقع ایزوله و کراس دو نوع اهرم لوریج متفاوت هستن. حالا تفاوت شون چیه؟

تفاوت اهرم لوریج ISOLATED & CROSS

توی اهرم لوریج ایزوله ISOLATED همه چیز همونطور که توضیح دادم پیش میره ، قدم اول شما دارایی رو به فیوچرز انتقال میدید ، جفت ارز مورد نظر رو انتخاب میکنید و میزان اهرم لوریج رو انتخاب میکنید که همون میزان پول قرضی یا وامی هست که صرافی به شما میده. خب تا اینجا متوجه شدید از اینجا به بعد ما باید یکی از دو نوع اهرم لوریج رو انتخاب کنیم که اولی اهرم ضریب ایزوله هست و دومی اهرم ضریب کراس:

ایزوله

توی اهرم ضریب ایزوله فقط میزان دارایی که وارد معامله میکنید رو تحت ریسک مارجین قرار میده یعنی چی؟ یه مثال میزنم. من با صد تتر وارد فیوچرز شدم اما میخوام فقط با ۱۰ تتر از اون لوریج بزنم و وارد معامله بشم. برای مثال لوریج اهرم ایزوله ۵X که دارایی من +۴۰ تتر میشه و میشه ۵۰تتر و وقتی وارد معامله بشم فقط ۱۰ تتر من شامل ریسک و نتیجه معامله میشه و ۹۰ تتری که وارد معامله نکردم هیچ تاثیری روش نداره.

کراس

اما توی اهرم صریب کراس CROSS نه تنها دارایی که وارد معامله کردید بلکه اون میزان دارایی که وارد نکردید هم شامل ریسک و نتیجه معامله میشه و دلیلش اینه که شما توی ضریب اهرم کراس دارید انتخاب میکنید که در صورت ریسک زیاد و منفی شدن دارایی تون در معامله تون از دارایی که خارج از معامله هست برای پشتوانه معامله تون استفاده بشه و میزان ریسک رو پایین بیاره. این روش اهرم ضریب برای زمانی هست که تحلیل شما اینه که بازار به فرض صعودی هست ولی احساس میکنید با ریزشی همراه باشه و بعد از ریزش به سمت صعودی بودن سود کسب کنید و به همین خاطر برای اینکه از ریسک ریزش در امان باشید از اهرم کراس استفاده میکنید.

پوزیشن لانگ و شورت در فیوچرز

پوزیشن لانگ یعنی با تتر خودتون و تتری که از صرافی قرض میکنید یک ارز رو میخرید و در قیمت بالاتر اونو میفروشید و سود حاصل از این اختلاف رو برمیدارید و تتر قرضی که از بروکر کوینکس قرض گرفتید رو بهش برمیگردونید و پوزیشن شورت یعنی فروش ارز در حالیکه خودتون اون ارز رو ندارید ولی میدونید که قراره قیمتش بیاد پایین، بنابراین پوزیشن شورت یعنی ارزی که ندارید رو توسط بروکر کوینکس به فروش میرسونید و در قیمت پایین تر اونو میخرید و به بروکر کوینکس برمیگردونید و سود حاصل ازین اختلاف قیمت رو برمیدارید. که این هم به علم تحلیل شما از روند بازار بستگی داره، در ادامه مثالی رو میزنم که لانگ و بخصوص پوزیشن شورت رو بهتر درک کنید.

سود حاصل از لانگ و شورت در فیوچرز


شما برای خرید چند تا گوشی موبایل که میدونید قراره قیمتش تا هفته آینده ۲ برابر بشه وام میگیرید , بعد از خرید گوشی ها صبر میکنید تا قیمت تا اونجایی که فکر میکنید صعود قیمتش هست بالا بره و همونجا گوشی ها رو به بازار عرضه میکنید , بنابراین شما قبل از اینکه سود این اختلاف قیمت رو توی جیب تون بذارید مبلغ وام یا پولی که قرض گرفتید رو برمیگردونید.


حالا سوال اینجاس چطوری توی حالت شورت پوزیشن ما سود کسب میکنیم؟


حالا فرض کن که چند تا مشتری دست به نقد داری که ۱۰ تا گوشی آیفون۱۳ ازت میخوان ولی تو هیچ آیفونی نداری ولی میدونی ماه آینده قراره آیفون ۱۴ بیاد و آیفون ۱۳ قیمتش افت میکنه, شما از دوست تاجرت ۱۰ تا گوشی آیفون ۱۳ قرض میگیری و به مشتری هات میفروشی با این علم که میدونی قیمتش قراره پایین بیاد، بنابراین بعد از معرفی ایفون ۱۴ و ریزش قیمت ایفون ۱۳ ، صبر میکنی تا اونجایی که میدونی قراره بریزه قیمت پایین بیاد و اونجا پول دوست تاجرت یا شریکت رو بهش برمیگردونی . اینجاست که تو هم از سود بازار و هم از ریزش بازار بدلیل اختلاف قیمت سود کسب میکنی و این کاری هست که بروکر کوینکس در قسمت فیوچرز انجام میده و شما میتونید با قرض گرفتن ارزهای مختلف معاملات فیوچرز انجام بدید.
لطفا هیجانی نشید و با مدیریت صحیح سرمایه وارد بشید، یادتون نره شما برای پول درآوردن زحمت میکشید ، پس حتما با سرمایه ای وارد شید که به دید شغل برای ترید بهش نگاه میکنید.

قیمت پوزیشن در فیوچرز

خیلی از کاربران در زمان ورود به معامله و باز شدن پوزیشن به قیمت ورود دقت نمیکنن دوستان عزیز قیمت پوزیشن در فیوچرز براساس قیمت مشخص هست که برای ورود به معامله و باز شدن پوزیشن باید قیمت مشخص رو در نظر بگیرید ، حالا تفاوت قیمت شاخص و مشخص چیه؟ قیمت شاخص میانگین قیمت صرافی های ارزدیجیتال و قیمت مشخص میانگین قیمت کوینکس و قیمت شاخص هست. پس در زمان ورود به معامله و باز شدن پوزیشن قیمت مشخص رو در نظر و ورود کنید.

لیکویید شدن

خب دوستان تا اینجا با کارکرد فیوچرز و تا حدودی با واژه های فیوچرز آشنا شدیم حالا برسیم به یه واژه ای که زیاد می شنوید که طرف میگه من توی فیوچرز همه داراییم لیکویید شد یا صفر شد. لیکویید شدن یعنی چی؟

لیکویید یه عدد هست که اگر قیمت ورود شما به معامله به اون عدد برسه دارایی شما تحت ریسک کامل میره و صفر میشه. خیلی ها در معاملات شون فکر میکنن ابزار های حد سود یا حد ضرر که بهش استاپ لاس هم میگن کافی هست، در صورتی که شما وقتی از استاپ لاس استفاده میکنید باید نگاه تون هم به چارت باشه یا از اپ های آلارم قیمت استفاده کنید، چرا که ترید یک شغل هست و برای رسیدن به نبوغ و مهارت در ترید قطعا زمان نیاز هست. توی کتاب تریدر منضط به این موضوعات اشاره شده و استاپ لاس رو کافی نمیدونه چون ممکنه با یک شادوی قیمتی در کندل استاپ رد شه و عمل نکنه.

مدیریت سرمایه

هونطور که گفتم ترید یک شغل هست که به مهارت نیاز داره که خود مهارت زمان بر هست ، در واقع شما وقتی به ترید علاقه مند میشید اگر هر روز نکته جدیدی یا آموزش جدیدی در یافت نکنید به مهارت کافی نمیرسید و با این وجود به ۵ سال زمان و شاید بیشتر برای رسیدن به آن نبوغ و مهارت در ترید نیاز دارید ، خب مسلما در این مدت زمان اگر مدیریتی صحیح بر پول خود نداشته باشید و احساسی رفتار کنید یک شبه کل دارایی خود را از دست میدهید. در واقع هر چقدر که نخواهید وارد شوید ضرر هایتان یک غول بی شاخ و دم شبیه حس انتقام جویی در شما پرورش می دهد که شما را وادار میکن با دارایی بیشتر و اهرم ضریب بیشتر ضررهای خود را جبران کنید و سرکوفت و نا امیدی بعد از آن شما را به یک تریدر شکست خورده تبدیل میکند، این مسیر ۹۰ درصد از تریدرهاست که مملو از ترس و استرس هستند. اگر شما در کنار شغل اصلی تان ترید را بعنوان شغل دوم انتخاب میکنید بدانید و آگاه باشید که برای بدست آمدن این سرمایه زحمت کشیده اید پس احساسات خود را کنترل کنید و فقط و فقط با ۱۰ درصد از د ارایی که به ترید اختصلاص دادید شروع کنید. درک این مدیریت خود زمان بر هست ولی تکرار و تمرین آن باعث تعادل فکری در شما می شود و باعث می شود به جای حس طمع و حرص به ترید به دید شغل نگاه کنید و به زندگی و کار خود نیز توجه کنید.

سخن پایانی

در آخر ویدیوی آموزش فیوچرز در کوینکس رو تقدیم نگاه تون می کنیم همچنین برای کسب اطلاعات درخصوص اصطلاحات فیوچرز وارد این لینک شوید و این رو بگم که یکی از دلایلی که ما کوینکس رو برای معاملات فیوچرز معرفی میکنیم و همیشه گفتیم این هست که کوبنکس خودش رو متعهد به بلاک چین میدونه و به همین دلیل هیچ محدودیتی در ارائه خدمات نداره. شما براحتی میتونید از فضای امن کوینکس برای ترید بهره ببرید همچنین توی این مقاله به معرفی اکوسیستم کوینکس پرداخته شده.

همچنین ما آموزش رایگان پرایس اکشن ال بروکس رو تقدیم نگاه تون میکنیم

ترید اسپات

ترید مارجین

تفاوت مارجین و فیوچرز

اصطلاحات فیوچرز کوینکس

مطالب مرتبط

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

ترید لحظه ای چیست؟

دوره رایگان ترید به سبک اوردربلاک

کارمزد فیوچرز کوینکس

سفیر فیوچرز کوینکس شوید و با معرفی دوستان تون درآمد دلاری کسب کنید

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟

آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتال

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *