رویداد لایو پارتی ۵ سالگی کوینکس

جشن 5 سالگی کوینکس
گوینکس فارسی

جشن ۵ سالگی کوینکس

جشن ۵ سالگی کوینکس رو با یه سوال مهم شروع میکنیم ، توی این پنج سال چه گذشت؟

خیلی سوال خوب و به جایی پرسیدی اصلا هدف این لایو هم بررسی ۵ سال گذشته تا حالا هست

در واقع کوینکس توسط یک تیم بلاک چینی در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. قطعا هر پروژه استخون داری ردمپ قوی باید داشته باشه. وقتی در مورد تیم سازنده کوینکس صحبت می کنیم خیالمون از بابت پروژه راحت میشه. تیم سازنده و موسس کوینکس استخر ViaBTC هست که الان توی دنیا به عنوان برترین استخر اتریوم و لایت کوین و سومین استخر بیت کوین شناخته میشه. 

پس خیال مون تا اینجا از بابت قوی بودن پروژه راحت میشه.

هدف اولیه تیم ویا بستری برای تبادل کاربران ViaBTC در صرافی کوینکس بوده و هست . همچنین به دلیل ماینینگ اختصاصی ارز BCH در ViaBTC برداشت این ارز در کوینکس رایگان بوده و هست. شما توی تنظیمات اپ کوینکس، بخش about fee با کارمزد های واریز و برداشت ارزها آشنا می شوید. 

تیم ViaBTC تنها محصولش صرافی کوینکس نیست بلکه یک سال قبل از کوینکس کیف پول ویاولت رو راه اند ازی کرد و در ادامه اکوسیستم رو کامل توضیح میدم.

پس سال ۲۰۱۷ دقیق تر بگم ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷ تولد کوینکس بود.

سال ۲۰۱۸، یک سالگی کوینکس

توی سال ۲۰۱۸ توکن صرافی یعنی CET معرفی شد که روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شد و  هدف این بود که در ادامه پرداخت های درون برنامه ای به واسطه این توکن انجام بشه یعنی سوخت اکوسیستم کوینکس باشه که در ادامه توضیحش رو میدیم. در همون سال پرپچوال کوینکس معرفی شد که جزو اولین بخش های ترید فیوچرز در بین صرافی های ارز دیجیتال بود ، تفاوتش هم با بقیه صرافی ها این بود که  از ابتدا اولویت معاملات رو روی ارزهای اصلی بیت کوین و اتریوم گذاشته بود که با گذر زمان خودش رو ارتقا داد و ارزهای بیشتری رو به بخش فیوچرز لیست کرد و در ادامه تتر رو نیز مبنای ترید در فیوچرز قرار داد. فیوچرز کوینکس در حال حاضر دو بخش اصلی برای ترید داره، یک بخش که توی نسخه فارسی اپ بهش قرارداد خطی میگیم که شما برای ترید توی این بخش باید تتر رو انتقال بدید به فیوچرز و قسمت دوم قرارداد معکوس که برای ترید توی این بخش باید بیت کوین یا اتریوم رو انتقال بدیم به فیوچر.

سال ۲۰۱۹، دو سالگی کوینکس

سال سختی برای همه پلتفرم ها بود و کوینکس درحالی سال ۲۰۱۹ را پشت سرگذاشت که کسب و کارهای زیادی به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال ورشکستگی بودند یا ورشکست شدند در این سال جوامع کریپتو بیت کوین ۳۰۰۰ دلاری را بعد از ریزش از قله های ۲۰۰۰۰ دلاری و بیشتر تجربه کردند و در حالی که همه از مرگ بیت کوین صحبت می کردند شرکت های قوی در این چالش بزرگ آزمایش خود را به خوبی پس دادند مانند اکوسیستم کوینکس که به خوبی این دوران بد را پشت سرگذاشت و باعث پیشرفت این اکوسیستم در سال ۲۰۲۰ شد.

سال ۲۰۲۰، سه سالگی کوینکس

قطعا این سال مهمترین سال کوینکس و اکوسیستم کوینکس است ، سال شکوفایی پروژه هایی که سال سیاه ۲۰۱۹ را پشت سرگذاشتند .

صرافی کوینکس در سال ۲۰۲۰ به اکوسیستم کوینکس تبدیل شد.

در این سال بلاک چین عمومی کوینکس نوشته و تحت عنوان کوینکس چین CoinEx Chain منتشر شد.

بحث توکنیزه شدن روی بلاک چین کوینکس مطرح شد.

صرافی غیرمتمرکز وان سواپ در کیف پول ViaWallet بخش DEX راه اندازی شد و معاملات توکن های مختلف در اکوسیستم کوینکس روی ۳ شبکه ترون، اتریوم و کوینکس چین CoinEx Chain 

استارت خورد. 

همچنین قرارداد هوشمند بواسطه کراس چین بخش دیفای کوینکس استارت خورد.

سال ۲۰۲۱، چهار سالگی کوینکس

 شروع سال ۲۰۲۱ با تغییرات و آپدیت های متفاوت صرافی کوینکس و همچنین اکوسیستم کوینکس بود، بلاک چین عمومی تراکنش محور کوینکس به بلاک چین هوشمندی تبدیل شد که بستری هست برای معرفی توکن توسط پروژه های کسب و کار و همچنین اکوسیستم کوینکس با صرافی کوینکس روی شبکه CSC ادغام شد جوری که شما میتونی تتر رو روی شبکه CSC به کیف پول ویاولت ارسال کنی با کارمزد بسیار ناچیز تقریبا یک هزارم تتر، همچنین بخش دیفای کوینکس در همان کیف پول شروع به کار کرد جهت استیک ارز CET و سوآپ ارزهای صرافی وان سواپ به یکدیگر

سال ۲۰۲۲، پنج سالگی کوینکس

 سال ۲۰۲۲ با یک شعار هدفمند در اکوسیستم کوینکس با ماهیت ارائه خدمات به مردم جهان بدون محدودیت شروع شد و این شعار در عملکرد صرافی نیز قابل رویت است برای مثال سوآپ یا تبدیل آنی ارز به صرافی اضافه شد و با بالارفتن نودهای شبکه که در نتیجه آن امنیت شبکه را سبب می شود، احراز هویت هم اختیاری شد. صرافی کوینکس بستری را ایجاد کرده که بسیار کاربرپسند و آسان است شما به آسانی با گزینه سواپ می توانید تتر های خود را به ارز دلخواه تان سواپ کنید. همچنین سواپ ارز در همین سال به کیف پول ViaWallet هم اضافه شده که ارزهای داخل کیف پول تان هم می توانید به یکدیگر سواپ کنید.

در خصوص امنیت کوینکس خیلی ها پرسیدن و تفاوتش نسبت به صرافی های دیگه؟

همونطور که گفتیم کوینکس فقط صرافی نیست ، بلکه یک اکوسیستم هست که از دو نوع دی اپ POS و POW  برای بالا بردن امنیت بهره مند هست و با یک آلگوریتم تعریف شده نودهای دپ ها رو باهم ادغام میکنه تا به دی اپ POA یا Proof of Authority(اثبات صلاحیت) تبدیل میشه و به همین سبب کوینکس دارایی کاربران را درصد ایمن بالایی دارد. همچنین در بخش صرافی مقاله ای توسط رضا جان ترجمه شده به نام “گواهی شفافیت دارایی کاربران” که به موجب آن دارایی متمرکز کاربران کوینکس بواسطه درخت مرکل دفترچه حسابرسی کدگذاری شده و دارایی کاربران ۱۰۰ درصد ایمن می باشد. به موجب این امنیت احراز هویت اختیاری می باشد.

هدف شرکت در یک سال اخیر چه بود؟

باید گفت سال ۲۰۲۲ برای اکوسیستم کوینکس با دو شعار شروع شد که با عملکردی هدفمند هر دو شعار را محقق کرد شعار اول : “با بلاک چین دنیا به جای بهتری تبدیل خواهد شد” بود که بواسطه خیریه در تمام کشورهایی که کوینکس سفیر رسمی داشت بودجه ای در نظر گرفته شد و در بعضی شهرها بسته های معیشتی به خانوار های تحت نظر خیریه های معتبر اهدا شد که در ایران در دو شهر اصفهان و شیراز این کار خیر صورت گرفت . همچنین شعار دوم “به آسانی هر ارزی را معامله کنید” بود که به این شعار خود نیز عمل کرد و سواپ آنی هم به صرافی و هم به کیف پول ViaWallet اضافه شد.

نگرش کاربران ایرانی نسبت به صرافی های خارجی چیه؟

چون صحبت از نگرش کردی باید بگم که ما ایرانی ها همیشه در انتخاب ها مون بهترین بودیم و هستیم من همیشه وقتی کسی این سوال شما رو و به خصوص نگرش مردم رو میپرسه جوابم اینه که مردم ایران برای خودشون ارزش قاِئل هستن و بهترین رو انتخاب میکنن ، امروز کاربران ایرانی که در کوینکس فعالیت می کنند جواب خدمات کوینکس را با وفاداری به پلتفرم کوینکس داده اند با وجودیکه کوینکس هم نواقصی داره ولی قطعا در سال های آینده خودشو ارتقا میده.

چگونه زمستان کریپتو رو تا الان گذروندین؟

به عقیده من تابستان و زمستان برای کریپتو وجود نداره بلکه تمام تجربیاتی که دارید و می بینید و در آینده خواهید دید موج های هر انقلاب جدید هستند و این اتفاقات که اسمشو تابستان و زمستان گذاشتند در حقیقت موج های انقلاب کریپتو هست من یکبار دیگه هم در همین خصوص صحبت کردم و الان میخوام بیشتر توضیح بدم. کریپتو با هدف یکپارچگی ارزش در دنیا بوجود اومده این یعنی چی؟ یعنی هر انسان ، هر هنرمند ، هر متخصص و هر کسی که در رشته ای فعالیت میکنه براساس ارزش کارش ارزش واقعی دریافت کنه، به همین سبب ما در آینده کریپتو فقیر در دنیا نخواهیم داشت چون کافیه شما یک آدرس کیف پول و نماد یا برند مشخصی برای خودتون داشته باشید و خواهید دید که مرزی وجود نخواهد داشت و همه دنیا هنر، تخصص و استعداد شما را می بینند. خب کریپتویی که با این بینش شروع کرده به نظر شما زمستان براش تعریف درستیه؟!

خیر این موج های پیش روی هر انقلاب جدیدی هست و انقلاب کریپتو هم ازین قضیه مستثنا نیست. در موج اول کریپتو هولدرها اغلب مهندسان کریپتو و افرادی بودند که با فضای نت و علم رمزنگاری آشنا بودند. یک مثال برای موج اول دارم تا به خوبی متوجه بشید: فرض کنید توی تخصص تان یک ابزار پیشرفته و یا یک تئوری جدید ورود پیدا می کند همه کسانی که هم صنف شما هستند ری اکشن مثبتی دارند مثلا در علم ژنتیک یک پیشرفت علمی باعث بشه که بتونن سرطان بدخیم رو درمان کنند ، خب این خبر قطعا برای کسانی که تخصص شان ژنتیک هست خیلی مفهوم بهتری داره تا عوام . دقیقا موج اول هولدرهای کریپتو ازین دسته هستند کسانی که حمایت شان بخاطر درکشان از علم کریپتو هست.

موج دوم ، موج مردم هست یعنی مردم این خبر مهم را می شنوند و آن را با یکدیگر به اشتراک میگذارند جوری که همه دنیا متوجه اتفاق جدیدی می شود، دقیقا عصر دامپ و پامپ ها و کلاهبرداری ها در موج دوم اتفاق می افتد چون مردم آگاهی کافی را ندارند. اگر بخوام مثال درمان سرطان توسط ژنتیک رو ادامه بدم میشه کسانی که شروع به تبلیغ داروی فیک درمان سرطان میکنند و مردم نا آگاه به سمت دلالان و کلاه برداران دروغین داروی سرطان حجوم میبرند ، این همان اتفاقی است که در کریپتو آن را تجربه کردیم.

اما موج سوم: جایی که مردم به سه دسته تقسیم می شوند دسته اول کسانی هستند که ضرر کردند و ناامید و مایوس از هولد به زندگی خود برمیگردند و از تمام کانال ها و پیج هایی که در مورد کریپتو هست خارج می شوند.

دسته دوم کسانی هستند که به ماهیت بلاک چین و روح بیت کوین اعتماد دارند، به این افراد در طول تاریخ معرفی بیت کوین و جوامع کریپتو بیتکوینر میگویند کسانی که به هیچ وجه جبهه بیت کوین را خالی نمیگذارند.

و اما دسته آخر و دسته سوم کسانی هستند که به علوم کریپتو علاقه نشان میدهند و تصمیم می گیرند کسب و کار خود را براساس کریپتو طراحی کنند و خدمات کریپتویی ارائه دهند این دسته افراد نه پکیج فروش هستند و نه بیتکوینر . این افراد ادامه راه موج اول هستند ، کسی آنان را نمیشناسد چون همه آنان در این زمانی که من و شما این رویداد را برگزار میکنیم در حال آزمون و خطای کد نویسی و جنگ با ترس هایشان هستند. دسته سوم از موج سوم ادامه راه موج اول هستند.

برنامه آینده کوینکس چی هست

کوینکس نیاز های کاربران رو شناخته و از طرفی یک اکوسیستمی هست که تمرکزش فقط صرافی نیست قطعا آپدیت ها و تغییرات آینده بسیار خوب هستند و نیازمند صبوری کاربران هست. باید منتظر اتفاق های خوب در سالهای آینده به خصوص دو سال آینده برای جامعه کریپتو باشیم، پیشنهاد من اینه که اگه دسته سوم از موج سوم نیستیم دسته دوم از موج سوم باشیم یعنی جبهه کریپتو و به خصوص بیت کوین رو خالی نکنیم. 

نکته مهم: لطفا در جوامع کریپتو کسی رو استاد خطاب نکنید، همه نیاز داریم اطلاعات خودمان را بالا ببریم و این اطلاعات نیازی به استاد ندارد، کافی است مقاله های معتبر و یا کتاب های نویسنده هایی که مولف هستند و نه مترجم را مطالعه بفرمایید مثل کتاب های دکتر جواد عباسی که هم عمومی و هم تخصصی بلاک چین و قرارداد های هوشمند رو توضیح میده.

معرفی محصولات کوینکس (اسپات، مارجین، فیوچرز، حساب سپرده گذاری، AMM،کوینکس داک و سیستم سوآپ (تبدیل) در جشن ۵ سالگی کوینکس

خدمات پلتفرم کوینکس

پلتفرم کوینکس همه خدمات دیفای را که یک پلتفرم بلاکچینی می بایست داشته باشد را ارائه می دهد ، منظور از دیفای خدمات مالی غیر متمرکز است که در کیف پول کوینکس ViaWallet موجود است و همچنین بلاک چین کوینکس که استخر ViaBTC را به کوینکس متصل می کند بعنوان مثال شما میتوانید ارزهای استخراجی را از ViaBTC رایگان به کوینکس انتقال دهید و یا میتوانید در کوینکس ارز BCH را با کارمزد رایگان ارسال کنید و اما در کوینکس چه خدماتی وجود دارد؟ بدلیل زیاد بودن مطالب من مطالب مهم را به صفحات مرتبط لینک میدهم:

۱.بازرا ساز خودکار AMM

۲.سواپ ارز

۳.بخش ترید

۴.مارجین و پرپشوال

۶.بخش مارکت پیشرفته و آنالیز دارایی حساب

۵.سفیر کوینکس

۶.کوینکس اسمارت چین CSC

۷.بدون محدودیت

ویدیو جشن ۵ سالگی

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتالدر کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکسلینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنیدرسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *