رای گیری بواسطه بلاک چین

رای گیری بواسطه بلاک چین
Persian CoinEx Academy

رای گیری بواسطه بلاک چین؟


در انتخاب مهم ما معمولا یک منبع متمرکز داریم که همه آرا را ثبت، شمارش و بررسی میکند. با رای گیری بواسطه بلاک چین فرآیند غیرمتمرکز هست.بلاک چین یه سیستم ثبت اطلاعات هست که فرقش با دیگر سیستم های ذخیره و تبادل اطلاعات اینه که این اطلاعات ذخیره شده بین تمام اعضایی که توی شبکه حضور دارن به اشتراک گذاشته میشه یا اصطلاحا توزیع (Destributed) میشه
که باعث میشه حذف کردن و تغییر اطلاعات غیرممکن باشه چون همه یک نسخه از اطلاعات رو در اختیار دارن این شیوه کار بلاک چین هست که امنیت و شفافیت بسیار بالایی داره. حالا شما فرض کنید رای گیری بواسطه بلاک چین انجام بشه و ما بتونیم مثل اکسپلور بیت کوین که تراکنش ها بصورت شفاف مشخص هست بتونیم رای های انتخاباتی رو به صورت شفاف و آنی و در عین حال امن مشاهد ه کنیم.


رای گیری بلاک چین چه کاری می تواند برای تصمیم گیری انجام دهد؟


از رای گیری بلاک چین برای سازمان های کوچک و احزاب کوچک سیاسی استفاده شده تا بتوانند نظرات را برای مدیریت بهتر اجرا کنند.
مردم می توانند بواسطه رای گیری بلاک چین به طور منظم نظرات خود را در مورد موضوعات مختلف بیان کنند. حتی می توانند رای خود را در صورت تغییر عقیده بروز رسانی کنند که بواسطه قرار داد هوشمند امکان پذیر است.
ما بواسطه قرار داد های هوشمند رمزنگاری می توانیم برای رای گیری های قابل اعتماد و مطمئن استفاده کنیم.
برای مثال وقتی می خواهیم روی بهترین سهام شرکت ها سرمایه گذاری کنیم می توانیم بیشترین آرای دنبال کننده بهترین و مورد اعتماد ترین سهام را دنبال کنیم.


آیا می توانیم از رای گیری بلاک چین برای انتخابات مهم سیاسی استفاده کنیم؟


شاید بله گفتن به این سوال راحت باشد اما جدای از سیاست یک مسئله بسیار مهم وجود دارد و اونم اینه که شاید ما بتونیم از رای گیری بواسطه بلاک چین در موسسه ای کوچک که همه همکاران مشخص هستند استفاده کنیم و یا در یگ گروه تحلیل گر و دنبال کننده سرمایه گذاری استفاده کنیم، اما برای یک جامعه بزرگ هنوز نمی توانیم ، چراکه هنوز هیچ دولتی اطلاعات هویتی مردم خود را روی بلاک چین قرار نداده هست که این خود مستلزم درک و آگاهی فناوری بلاک چین در مردم هست.

به نظر شما دولت ها از رای گیری بلاک چین استقبال می کنند؟

دولت ها احتمالا هیچ وقت نخواهند از این میزان شفافیت در سیاست استفاده کنند پس این مستلزم بالا رفتن آگاهی مردم و خواسته آن ها از دولت هاست همین الان که شما این مقاله را می خونید اتحادیه اروپا سال ۲۰۲۴ را سال رای گیری بلاک چین برای مردم اروپا پیش بینی می کند این در حالی است که نظام های فاسد نه تنها هیچ اقدامی برای این فناوری انجام ندادند بلکه هیچ صحبتی در این باره دیده نمی شود . در واقع نظام های فاسد وقتی میبینند نمیتوانند مقابل خواسته مردم برای خرید رمزارز بایستند به فکر مال اندوزی خود فقط زمینه ای برای دریافت مالیات وضع کرده اند.

آینده انتخابات بواسطه بلاک چین


بنابراین برای انتخابات شفاف بواسطه بلاک چین ما نیازمند یک قرارداد هوشمند یکپارچه رمزنگاری برای قراردادن اطلاعات هویتی مردم روی آن هستیم که با این تفاسیر برای کشور عزیزمان شاید تا دو دهه آینده اقدامی صورت نگیرد ولی شما می توانید از فناوری رای گیری بلاک چین برای موسسات یا یک گروه تحلیل با هزینه خیلی کم استفاده کنید.
معرفی یک پروژه رای گیری بواسطه بلاک چین که به تازگی به کوینکس لیست شده:
پروژه OXDAO به تازگی به کوینکس لیست شده و دارای یک بلاکچین رای گیری هست همچنین یه بخش سواپ ارز داره برای تبدیل هر ارز به ارز پلتفرم خود OXD

.

خرید ارز OXD

آموزش ثبت نام در کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام

رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب

تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام

درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *