وایت پیپر ارزدیجیتال TON

ارزدیجیتال تلگرام TON COIN
کوینکس فارسی

معرفی ارزدیجیتال TON


یک پروژه بلاکچین و شبکه ای سریع، ایمن و مقیاسپذیر است که میتواند در صورت لزوم میلیونها تراکنش در ثانیه را انجام دهد و هم کاربر پسند و هم برای ارائه دهندگان خدمات قابل دسترسی باشد . هدف این شبکه این است که بتواند همه برنامه های کاربردی معقولی را که در حال حاضر پیشنهاد و تصور می شود میزبانی کند. ممکن است در مورد TON به عنوان یک ابرکامپیوتر توزیع شده بزرگ یا بهتر بگوییم یک ابرسرور بزرگ در نظر گرفته شود که برای میزبانی و ارائه انواع خدمات در نظر گرفته شده است. TON یک بلاک چین لایه ۱ کاملا غیر متمرکز است که توسط تلگرام برای میلیاردها کاربر طراحی شده است. تون کوین TON Coin ارز دیجیتال بلاکچین پیامرسان تلگرام به نام شبکه باز تلگرام Network Open Telegram است. این شبکه سیستمی با مقیاس میلیون تراکنش در ثانیه با هزینه بسیار پایین است که امکان ایجاد تغییرات در فناوری عملیاتی پلتفرمها را برای توسعهدهندگان فراهم میکند. این شبکه دارای یک ارز دیجیتال محلی به نام تن کوین Coin TON است .


معرفی ارزدیجیتال TON


رمز ارز TON ،پروژه بلاک چینی مبتنی بر اتریوم است که با مکانیسم اجماع اثبات کار و اثبات سهام کار می کند. در سال ۲۰۱۸ بنیانگذاران پیام رسان تلگرام یعنی برادران دوروف اقدام به طراحی و ارائه این پروژه کردند. TON با هدف انجام معاملات سریع، بسیار ارزان و کاربر پسند طراحی شده است و با انجام میلیون ها تراکنش در ثانیه، فرصتی برای ایجاد یک وب ۳ واقعی با ذخیره سازی غیرمتمرکز، شبکه ناشناس، DNS، پرداخت های فوری و خدمات غیرمتمرکز متفاوت دارد. این پروژه به لطف یک ICO توانست ۵۰۰ میلیون دلار جمع آوری کند و توسعه را آغاز کند. از این پول همه چیزهایی که برای انطباق زیرساخت تلگرام و توسعه بلاک چین و رمزنگاری آن لازم بود، تامین شد. همچنین، تا سال ۲۰۲۱ برنامه این بود که TON تحت کنترل The Open Foundation قرار گیرد و عملیات تلگرام و TON برای گسترش دامنه و تمرکززدایی آن از هم جدا شود. TON به عنوان پلتفرمی برای برنامه ها و خدمات غیرمتمرکز مشابه Google play, WeChat یا App Store و یا حتی جایگزین غیرمتمرکز برای خدمات پردازش پرداخت Visa و MasterCard توصیف شده است که یکی از دلایل آن پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در هر ثانیه است.


بنیانگذاران شبکه باز تلگرام TON


شبکه تون در ابتدا توسط اعضای تیم پیامرسان تلگرام توسعه داده شده بود، اما در ماه می ۲۰۲۰ ، این تیم با مواجه موجی از شکایات از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، از این پروژه کنار گذاشته شد. چندی بعد، اعضای بنیاد تون که خود را یک جامعه غیرانتفاعی میدانستند، به بررسی کد منبع، اسناد و معماری بلاکچین آقای دوروف پرداخته و توسعه این پلتفرم را از سر گرفتند. شبکه TON توسط بنیانگذار برنامه تلگرام یعنی نیکولای دوروف ، برنامه نویس و ریاضیدان روسی، توسعه داده شده است. آقای دوروف تحصیلات و تجربه غنی در دنیای برنامه نویسی و بلاکچین دارد. وی مدرک دکترای خود را در رشته ریاضی از دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ و دکترای دوم خود را در رشته هندسه از دانشگاه بون دریافت کرد.


هدف ارز دیجیتال Ton


هدف اصلی که شبکه باز تلگرام بر اساس آن ساخته شده، ارائه قابلیتهایی است که آن را به یک سیستم بانکی دیفای شبیه میسازد. به همین خاطر، کاربران گزینه های مختلف و کنترل بسیار بیشتری بر داراییهای خود خواهند داشت. به دلیل وجود چنین ذات غیرمتمرکزی، جامعه پروژه شبکه TON توسط یک سازمان خودگردان غیر متمرکز DAO متشکل از هولدرهای ارزدیجیتال تن کوین مدیریت میشود. سیستم شبکه باز تلگرام از فناوری استفاده میکند که دارای سرعت، امنیت و مقیاس پذیری بالا و کارمزدهای جزئی است. این یعنی این پلتفرم بهخاطر تکنولوژی شاردینگ پویای متمایز
خود، قادر به پردازش تا ۱ میلیون تراکنش در هر ثانیه است.


نحوه تامین امنیت شبکه TON


الگوریتم اجتماع تون نتورک را میتوان یک سیستم انعطاف پذیر توصیف کرد که از طریق الگویی به نام تحمل خطای بیزانس ، تهدیدهای شبکه را کنار میزند. این الگوریتم روی سیستمی کار میکند که در آن نودها قادر به ارسال مستقیم پیام به یکدیگر هستند، اما این امر در فرآیند حاکمیتی شبکه دخل و تصرفی ندارد. الزامات اعتبارسنجی مورد استفاده توسط تون نتورک باعث تامین امنیت شبکه شده و در عین حال از فورک شدن آن نیز جلوگیری میکند. شبکه تون توسط فعالین شبکه مدیریت میشود و پیش از اعمال تغییرات، این افراد ملزم به توافق نسبت به این تغییرات یا توسعه ها
هستند.

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟

آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتال در کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *