وایت پیپر ارزدیجیتال PolkaDOT

معرفی ارزدیجیتال پولکادات DOT
Persian CoinEx Academy

معرفی ارزدیجیتال DOT


ارزدیجیتال DOT نسل نوینی از شبکه بلاک چین می باشد که بلاک چین های متعدد را به یک شبکه وصل می کند. در این شبکه انتقال داده میان بلاک چین های مختلف امکان پذیر می باشد و همچنین می تواند از چند زنجیره توسط شبکه
پشتیبانی کند. تمرکز این پروتکل بر روی انتقال ارزهای دیجیتال، حفظ ارتباطات و امنیت مشترک بلاک چین ها می باشد. بلاک چین ها پس از متحد شدن در پروتکل پولکادات، می توانند با یکدیگر به صورت موازی کار کنند.
همچنین این یکپارچگی بین بلاک چین ها، باعث ترکیب نقاط قوت بلاک چین های مختلف با یکدیگر و کاهش نقاط ضعف آنها می شود. این قابلیت همکاری ، به دنبال ایجاد یک وب کاملا غیرمتمرکز و خصوصی است که توسط کاربران آن کنترل می شود و روند ایجاد اپلیکیشن ها ، موسسات و خدمات را ساده می نماید . این شبکه از مکانیزم PoS برای به حداکثر رساندن امنیت زنجیره ای استفاده می کند . این طرح منحصر به فرد زنجیره ها را قادر می سازد تا بر اساس قوانین با یکدیگر تعامل امن داشته باشند و همچنان مستقل اداره می شوند . پولکادات در ساختار خود از الگوریتم اجماع اثبات سهام یا _PoS _ استفاده می کند. کاربران می توانند تا با نگهداری ارز دیجیتال Dot به نود شبکه پولکادات متصل شوند و در روند ساخت بلاک و همچنین تایید تراکنش ها شرکت کنند. به نود های متصل شده در این شبکه ولیدیتور می گویند.
وجه تمایز پولکادات نسبت به بقیه ی ارز های دیجیتال :
۱ _ بلاک چین ها را به یکدیگر متصل میکند و قابلیت ارتباط میان زنجیرهای و تعامل پذیر ی یا خارج کردن شبکه های بلاک چینی از انزوا .

۲ _ بلاک چین ها را در Polkadot با شبکه های دیگر مانند اتریوم و بیت کوین پل میکند.

۳_زنجیره ای از انتقال و پردازش داده ها.

۴ _ مقیاس پذیری زیاد.

۵ _ عدم نیاز به انجام هاردفورک برای ارتقای شبکه.

۶ _ مدیریت غیرمتمرکز و شفاف.


تاریخچه ی پولکادات _ Polkadot_


پولکادات عرضه اولیه خود را در سال ۲۰۱۷ انجام داد که این عرضه اولیه یکی از بزرگ ترین عرضه اولیه های همان سال نام گرفته شد. در آن زمان این توکن به اتریوم فروخته شد. ارز دیجیتال Polkadot توسط بنیاد Web3،
بنیادی سوئیسی برای آسان نمودن روند یک وب غیرمتمرکز، کاملا کاربردی و کاربر پسند ، به عنوان یک پروژه معرفی شد . از جمله بنیان گذاران این پروژه دکتر گاوین وود ، رابرت هابرمایر و پیتر سزبان ، هستند .
بنیاد Web3 وظیفه توسعه و حمایت پولکادات را برعهده دارد. بنیاد وب۳ به منظور پرورش و پیشبرد فناوری ها و اپلیکیشن ها در زمینه پروتکل های بر روی فناوری هایی اینترنتیِ غیرمتمرکز ایجاد شده است. این بنیاد مخصوصاً
تمرکز دارد، که با بهرهگیری از روشهای رمزنگاری پیشرفته، به تمرکززدایی و پایداری اکوسیستم نسل سوم وب کمک میکنند.


توکن پولکادات _ Dot_


توکن Dot ، زمانی که شما در شبکه پوکادات فعالیت داشته باشید، شبکه به شما به عنوان پاداش، توکن DOT پرداخت می کند. همچنین اگر شما نگهدارنده این توکن نیز باشید، باز هم این پاداش را دریافت خواهید کرد. از جمله اهداف
اصلی توکن Dot می توان به ارائه مدیریت شبکه ،عملیات و ایجاد زنجیره های موازی با اتصال ، اشاره کرد.
ارز دیجیتال Polkadot چهار جزء اصلی را در بر می گیرد .
این اجزاء شامل :
۱ _ ریِلی ِچین : در واقع این زنجیره قلب رمز ارز Dot به حساب می آید و به ایجاد توافق ، همکاری و امنیت مشترک در شبکه کمک می کند. از جمله وظیفه ی اصلی این زنجیره این است که کل سیستم را با هم هماهنگ کند .
۲ _ پاراِچین : منظور ازاین مورد ، زنجیره های موازی ، زنجیره های مستقلی هستند که می توانند ویژگی های خاص خود را داشته باشند . این زنجیره ها دارای یک هسته اختصاصی، در زنجیره خود هستند و مانند فرآیندی به طور مداوم اجرا می شوند .
۳ _ رشته های موازی : این قسمت شبیه به زنجیره ها، عمل می کند. اما قابلیت انعطاف پذیری دارد . بیشتر شبیه به فرآیندهایی می باشند ، که دفعات کمتری اجرا می شوند .
۴ _ پل ها : به زنجیره ها امکان اتصال و ارتباط با بلاک چین های خارجی مانند اتریوم و بیت ، را می دهد . به عبارت دیگر پل ها این امکان را برای زنجیره های غیر موازی فراهم می آورد تا به عنوان زنجیره های مجازی عمل کنند .

.

خرید ارزدیجیتال DOT

.

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس
لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

.

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

.

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

.

ما را دنبال کنید  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام

رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب

تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام

درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *