وایت پیپر ارزدیجیتال PAXG

معرفی ارز دیجیتال PAXG با پشتوانه طلا
کوینکس فارسی

معرفی ارزدیجیتال PAXG


ارزدیجیتال PAXG ،یک ارز رمزنگاری شده با پشتوانه طلا است، Gold Pax در انواع زیادی از صرافی ها قابل معامله است و دارای تبدیل شدن به راحتی و در دسترس بودن برای معامله گران ، برای شروع سرمایه گذاری در طلا .
تقریبا پنج سال پس از آغاز فعالیت بیت کوین بود، که نخستین استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا به نام تتر ، رونمایی شد و اما امروزه با گسترش دامنه فعالیت آنها، استیبل کوینها با داراییهای پشتوانه متنوعی ایجاد میشوند. یکی از این پشتوانه های محبوب و قابل اطمینان، فلزات گران بها، به ویژه طلا است. شمش طلا به عنوان وثیقه درون انبارها محفوظ میماند و توکنهای صادرشده در بین افراد مبادله میشوند؛ سازوکاری که دقیقا شرکت Paxos از آن بهره میبرد


نام اختصاری : PAXG
عرضه کل و مقدار در گردش برابر هستند
وب سایت رسمی : Com.Paxos
ارز دیجیتال Gold Pax


توکن PAXG


پکسوس گلد یا پکس جی یک توکن ERC20 بر بستر اتریوم است. عرضه کل رمزارز پکس جی در واحد کل از این مقدار تمامی توکنهای PAXG در گردش است . هر زمان که PAXG را از حساب Paxos خود خرید و فروش میکنید، باید هزینه اندکی را بابت صدور یا ابطال توکنهای PAXG پرداخت کنید. با استفاده از پلتفرمهای گوناگون، میتوانید با سپردهگذاری
_ Staking _ و وام دادن توکن های پکسجی، کسب سود کنید.


هدف paxg


هدف اصلی Gold Pax این است که طلا را قابل معامله تر کند، زیرا کالای فیزیکی از نظر حمل و نقل به راحتی قابل تقسیم یا انعطاف پذیر نیست. به همین دلیل است که Standard Paxos تصمیم گرفت یک ارز رمزنگاری شده با پشتوانه کامل طلا ایجاد کند. پکس گلد ایجاد شده تا به سرمایه گذاران اجازه دهد تا مقادیر نامحدود طلا را از طریق ارز دیجیتال خریداری کنند، بنابراین عملاً حداقل محدودیت های خرید برای کالا حذف می شود. در مجموع، از طریق ترکیب امنیت و نقدینگی ارائه شده توسط ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، و نام تثبیت شده طلا به عنوان یک کالای فیزیکی، پکس
گلد فرصت سرمایه گذاری جدیدی را برای معامله گران به ارمغان می آورد. بسیار از افراد میخواهند که نقدینگی خود را به صورت طلا و فلزات گران بها نگهداری کنند و از نوسانان قیمتی آن نیز بهرهمند شوند؛ بنابراین اضافه کردن PAXG به سبد داراییشان میتواند انتخاب مناسبی باشد. هر توکن PAXG توسط کسری از شمش طلای لندن Delivery Good که در خزانه های طلای Brink ذخیره میشود، که در شرکت ذخیرهسازی مورد تایید انجمن بازار شمش لندن است، پشتیبانی میشود.


پیشینه ی PAXG


ارز PAXG توسط سازندگان _ PAX _ Standard Paxos در سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد. به عنوان یک توکن ۲۰-ERC که بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند، پکسوس گلد توسط کمپانی پکسوس Paxos ارائه شده است. این تیم خود را اولین پلتفرمی میداند که از سوی کمیسیون اوراق بهادار آمریکا _ SEC _ توانسته است مجوز دریافت کند. پکسوس در سه شهر نیویورک، سنگاپور و لندن دفتر دارد.چارلز کاسکاریا ، همبنیانگذار و مدیرعامل Paxos است و اندرو چانگ با بیش از یک دهه سابقه و فعالیت در شرکتهای فناورانه و استارتاپها، مدیر ارشد عملیاتی پکسوس است و همچنین افراد متخصص دیگری . پکسوس گلد یا پکسجی PAXG یک توکن با پشتوانه فیزیکی است که هر توکن آن نمایانگر یک اونس طلا مطابق با استانداردهای شمش طلای لندن _ Good London Delivery است. این پشتوانهها در انبارهای رسمی و مورد تایید نگهداری میشوند. به عبارت دیگر، هر کس مالکیت توکن PAXG را داشته باشد، مالک معادل اونس طلا در آن انبار مورد تایید است که تحت نظر شرکت Trust Paxos نظارت میشود. از آنجایی که ارزش توکنها بهطور مستقیم با ارزش طلا گره خورده است، قیمت این توکن به موازات قیمت لحظهای اونس جهانی، نوسان میکند. سازوکار PAXG پکسوس از تکنولوژی بلاک چین برای توزیع، ذخیرهسازی و مالکیت طلا استفاده میکند. پکس گلد بهطور کامل توسط نهاد خدمات مالی ایالت نیویورک NYSDFS _ تنظیم میشود. هیچ طلای تخصیص نیافتهای در ذخایر PAXG وجود ندارد. تمام دارایی ها به وسیله طلای فیزیکی به نسبت یک انس، از یک شمش طلا وثیقه گذاری میشوند. ضمانت و اصالت طلاها با استاندارد Delivery Good لندن اندازیگیری میشود. هنگامی که شما اقدام به معامله یک طلای تخصیصیافته میکنید ، با خرید مقدار طلای مورد نظر خود، مالکیت شمش مشخصی از طلا نیز به شما منتقل میشود.
در واقع این انتقال مالکیت به شخص شما صورت میگیرد و شما مالک رسمی و جدید آن دارایی هستید. در مقابل، در مبادله طلای تخصیصنیافته، شما تنها ارزش معادل آن طلا را خریداری میکنید و مالکیت آن دارایی به شما منتقل نمیشود. اتفاقی که در مبادله این نوع از طلا میافتد، چیزی شبیه به بانکداریهای سنتی است ؛ جایی که به هنگام انتقال یک وجه، از حسابی به حساب دیگر، وجه فیزیکی منتقل نمیشود و تنها اعتبار بین دو مشتری انتقال مییابد. از آنجایی که هر PAXG معادل با یک انس طلا است، دارندگان پکس گلد صاحب همان میزان از طلاهای نگهداری شده توسط کمپانی پکسوس هستند. هر ماه نسبت دارندگان PAXG با میزان ذخایر طلا، حسابرسی میشود. بر خلاف نسخههای فیزیکی طلا، که تا حد مشخصی قابلیت تقسیم شوندگی دارند، بهلطف فناوری بهکارگرفته شده در سازوکار این توکن، قیمت این رمزارز را تا ۱۸ رقم اعشار میتوان مشاهده و معامله کرد.


شرکت PAXG چه محصولاتی دارد


شرکت پکسوس علاوه بر PAXG ، محصولات دیگری نیز دارد که خدمات و سرویس های متنوعی به فعالان بازار مالی و کریپتو ارائه میکند.
۱ کارگزاری کریپتو _ brokerage Crypto : _ این سرویس پکسوس این امکان را برای کاربران خود که نهادها و شرکتها هستند، فراهم میکند که خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ارائه کنند. مسئولیت نظارت و مدیریت تکنولوژی مورد نیاز با پکسوس است.
۲ استیبل کوین پکسوس _ Standard Paxos : _ استیبل کوین USDP که در ابتدا پکسوس استاندارد نام داشت در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. این ارز دیجیتال برابر با یک دلار آمریکا است و قیمت ثابت دارد.
۳ پکس گلد _ Gold PAX : _ شناختهشدهترین محصول شرکت پکسوس، پکس گلد است که یک ارز دیجیتال مبتنیبر قیمت طلا است.
۴ صرافی ایت بیت _ itBit : _ شرکت پکسوس برای اینکه معاملهگران ارزهای دیجیتال را نیز به اکوسیستم خود جذب کند، صرافی ارز دیجیتال itBit را راهاندازی کرده است. این صرافی از ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتر، بیت کوین کش، لایت کوین و پکس گلد پشتیبانی میکند.
۵ علاوهبر محصولات گفته شده دو سرویس تسویه حساب، برای معاملات سهام یا خدمات تسویه حساب اوراق بهادار ، و همچنین خدمات حل و فصل برای کالاها ، از دیگر محصولات شرکت پکسوس است.

آموزش ویدیویی خرید ارزدیجیتال PAXG

خرید ارزدیجیتال PAXG

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟

آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتال

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *