وایت پیپر اوشن پروتکل OCEAN

معرفی ارزدیجیتال OCEAN
Persian CoinEx Academy

معرفی ارزدیجیتال OCEAN


بلاکچین و هوش مصنوعی، هر دو تکنولوژی هایی انقلابی هستند . ارزدیجیتال OCEAN _ اوشن پروتکل _ از پیوند این دو تکنولوژی به وجود میآید ، یکی از مطرحترین پروژه های ۰.۳ Web اوشن پروتکل نام دارد . وب
تری _ نسل آینده اینترنت _ است . سیستم Ocean یک پلتفرم تبادل داده های غیرمتمرکز است . هدف این سیستم ، خارج کردن داده از محفظه های نگهداری آن است ، تا به جای اینکه به سادگی توسط شرکتهای عظیمی همچون Facebook، Google و Microsoft ذخیره شود، به طور خلاقانه مورد استفاده قرار بگیرد . همچنین قصد دارد مشکل متمرکزسازی داده را حل کند. در حال حاضر داده های ارزشمند و اغلب حساس در سرورهای متمرکز نگهداری میشود. این باعث میشود داده ها در مقابل هکرها نفوذپذیر باشند؛ چراکه آنها فقط با دسترسی به یک سرور ، برای دسترسی به همه چیز ، احتیاج دارند . این واسطه های متمرکز ، کنترل روی داده ها را برای مالکان داده ها ، نیز غیرممکن میکنند .


سیستم اوشن پروتکل


ارز دیجیتال Ocean این واسطه های متمرکز را با یک شبکه بلاکچین غیر متمرکز جابه جا میکند . ارز Ocean متعلق به پروتکلی روی شبکه بلاک چینی اتریوم است . با استفاده از این ارز ، افرادی که داده یا اطلاعات مهمی را دارا هستند ، میتوانند از داده هایشان کسب درآمد کنند . کاربرهای مختلف از سراسر جهان هم میتوانند با پرداخت هزینه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. این پروتکل برای اینکه بتواند بین اطلاعات و کاربرهای این پروژه، ارتباطی را بوجود بیاورد، از توکن OCEAN استفاده میکند . این ارز دیجیتال سختیهای کار را برای کاربران انجام میدهد و لینک دادن به خوِد دادهها و همچنین نگهداری ردیفی از این موارد را که ، چه کسی مالک کدام دادهها _ متادیتا _ است و آنها را با چه کسی به اشتراک گذاشته است، به عهده میگیرد ، در حالی که دادهها روی بلاکچین هستند ، همه چیز ضبط میشود. هر وقت که کسی دادههای شما را بخرد، مشاهده کند ، ارسال کند یا بفروشد، این کُِنش ضبط میشود. این امر به تولیدکنندگانِ دادهها کنترل کامل میدهد؛ چون همیشه میتوانند ببینند چه بلایی سر دادههای آنها میآید . از طرفی ایجاد یک رابط کاربری ساده و قابلفهم نیز یک مسئله جدی برای این ارز دیجیتال است. هنگامی که کاربران با دادههای شخصی به شدت حساس سر و کار دارند، ضروری است که به نحوِه به اشتراک گذاشته شدنِ دادهها و اینکه با چه افرادی به اشتراک گذاشته میشود، اعتماد داشته باشند .


ویژگی ها ارز Ocean


ارز دیجیتال Ocean فقط یک بازار ایجاد نکرده، بلکه یک اکوسیستم ایجاد کرده است. این ارز دیجیتال امکان ایجاد هزاران فروشگاه و صرافی را به وجود میآورد که در آنها همه افراد میتوانند به یک سری از دادهها دسترسی داشته باشند .در این پروتکل کنترل نهایی داده ها به دست صاحبین اصلی آنها است و بقیه نمیتوانند تغییراتی را در آنها بوجود بیاورند ، یکی دیگر از کاربردهایی که برای این پروتکل در نظر گرفته شده است ، ایجاد ارتباط بین کسانی که منابع لازم برای ذخیره داده ها را ندارن و یا فقط قصد استفاده از داده ها را دارن با افرادیه که میتوانند داده ها را ذخیره کنند و در اختیار بقیه بگذارند . این افراد به ازای فضایی که برای ذخیره اطلاعات به شبکه میدهند ، مقداری از ارز دیجیتال بومی این پروتکل یعنی ارز OCEAN را به عنوان پاداش دریافت میکنند . برای اینکه تبادل داده ها در این پروتکل سریعتر انجام شود، یک بازار منبع باز به اسم Market Ocean برای داده ها بوجود آمده است . این پلتفرم هم روی بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده است . البته با توجه به هزینه بالای تراکنش ها در شبکه اتریوم، توسعه دهنده های این پروزه سعی دارند تا از بلاک چین های دیگری برای Protocol Ocean استفاده کنند . یکی از امکانات بسیار جذابی که این پروژه دارا است ، استفاده از بازارساز خودکار _ AMM_ است که برای تعیین خودکار قیمت مورد استفاده قرار میگیرد .افرادی که ارز
دیجیتال Protocol Ocean را دارا هستند ، میتوانند با استفاده از این توکن ها، بازار غیر متمرکز دلخواهشان را ایجاد کنند


توکن Ocean


توکن اوشن برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ به شکل عمومی عرضه شده است. این توکن که با استفاده از استاندارد ERC20 روی بلاک چین اتریوم بوجود آمده است ، اهداف و کاربرد های متعددی را در Protocol Ocean دارا است.
از مهمترین کاربرد های این ارز در اوشن پروتکل میتوان به خرید و فروش دارایی های داده، سرمایه گذاری در داده ها، حاکمیت جامعه و. . . اشاره کرد.


تیم سازنده اوشن پروتکل


ترنت مک کانهی، که به عنوان یه محقق هوش مصنوعی شناخته میشود و بروس پون ، در سال ۲۰۱۷ پروژه اوشن پروتکل را بوجود آوردند . کریستینا پون، یکی دیگر از بنیانگذار های این پروژه است که تلاش های زیادی را برای
پیشرفت و توسعه اوشن پروتکل انجام داده است . علاوه بر بنیانگذار های اصلی این پروژه، تیمی از متخصصان حوزه های مختلف مثل هوش مصنوعی، کلان داده، تجارت، سیاست و بلاک چین روی این پروژه فعالیت دارند .
همچنین بعد از آغاز فعالیت این پروژه در نوامبر سال ۲۰۱۷ و ارائه توکن OCEAN و چهارچوب Marketplace اوشن پروتکل، تعداد توسعه دهنده های این پروژه هم افزایش پیدا کردند.

.

خرید ارزدیجیتال OCEAN

.

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس
لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

.

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

.

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

.

ما را دنبال کنید  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام

رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب

تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام

درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *