وایت پیپر ارز دیجیتال NEO

معرفی ارزدیجیتال NEO
کوینکس فارسی

معرفی ارزدیجیتال NEO


ارزدیجیتال NEO با استفاده از فناوری بلاکچین و هویت دیجیتال برای دیجیتالی کردن دارایی ها، استفاده از قراردادهای هوشمند برای دارایی های دیجیتالی برای مدیریت خودگردان، برای دستیابی به “اقتصاد هوشمند” با یک شبکه توزیع شده در دسترس است. در بلاکچین نئو، کاربران میتوانند چندین نوع دارایی را ثبت، تجارت و به گردش درآورند. اثبات ارتباط بین دارایی های دیجیتال و دارایی های فیزیکی از طریق هویت دیجیتال امکان پذیر است. دارایی های ثبت شده از طریق یک هویت دیجیتال معتبر توسط قانون محافظت می شود.
اکوسیستم NEO منبع باز است. نئو یک شبکه توزیع شده است که دارایی های دیجیتال، هویت های دیجیتال و قراردادهای هوشمند را ترکیب می کند.سیستم Neo از NeoQS، NeoFS، NeoX، DBFT و بسیاری از فناوریهای
اصلی دیگر به عنوان زیرساخت اقتصاد هوشمند آینده استفاده خواهد کرد.

ارز دیجیتال Neo
نام ارزدیجیتال : Neo
نماد ارزدیجیتال : NEO
دسته ارز دیجیتال : ارزهای دیجیتال زیر ساخت
هدف به وجود آمدن : بستری برای سایر ارزهای دیجیتال
قابلیت استخراج : دارد
NEO 100,000,000 : ها سکه تعداد


تاریچه ی ارز Neo


نئو یک پروژه بلاکچینی میباشد و این پروژه از فناوری بلاکچین و هویت دیجیتال برای دیجیتالی سازی دارایی ها، مدیریت خودکار دارایی ها با استفاده از قراردادهای هوشمند با توزیع جمعی بهره برده است. در واقع نئو یک پلتفرم و شبکه بزرگ است و واحد ارزی NEO فقط جزئی از این شبکه است. هدف اصلی نئو این است که شبکه توزیع شده نئو یک اقتصاد هوشمند را ایجاد کند. نئو توسط شرکت OnChain واقع در شانگهای چین توسعه داده شد. تحقیقات در مورد نئو از سال ۲۰۱۴ آغاز شد. پروژه Neo که ابتدا با نام انت شبرز شناخته شده بود، توسط دو جمع سپاری جذب سرمایه کرد . این ارز دیجیتال برای اولین بار توسط Hongfei Da و Zhan Erik سال ۲۰۱۴ در کشور چین ارائه شد؛ البته این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ به NEO تغییر نام پیدا کرد.


توکن Neo


ارز دیجیتال نئو، دو توکن به نامهای NEO و GAS دارد. توکن نئو بیانکننده حق مدیریت شبکه است به گونهای که دارندگان این توکن میتوانند در مورد تغییرات این شبکه رای دهند؛ در حال حاضر صد میلیون توکن نئو در دنیا وجود دارد که کوچکترین واحد آن یک واحد نئو است؛ علاوه بر این توکن های نئو قابل تقسیم شدن نیستند؛ در حقیقت یک توکن NEO ،برابر با یک رأی در شبکه نئو است.در حال حاضر تمامی توکنهای موجود نئو، به وسیله بلاک جنسیس ایجاد شده است؛ این در حالی است که نیمی از توکن های این ارز دیجیتال در طول ICO توزیع شده و نیمی دیگر توسط شورای نئو نگهداری میشوند. توکن GAS نشاندهنده حق استفاده از شبکه ارز دیجیتال نئو است؛ در واقع شبکه ارز دیجیتال نئو از توکن GAS به عنوان تامین هزینه استفاده از شبکه و همچنین روشی برای جلوگیری از اسپم ها استفاده میکند. توکن GAS برخلاف توکن نئو، قابل تقسیم شدن است و حداقل واحد این توکن صفر است؛ البته توکن GAS با هر بلاک جدید اضافه شده به بلاکچین نئو تولید میشود.
در اصل دارندگان توکنهای نئو تا هنگامی که کلیدهای خصوصی خود را در اخیتار داشته باشند، میتوانند توکن GAS را با نرخی ثابت و براساس توکن های نئو کسب کنند.


پرتوکل Neo


نئو قصد ایجاد یک اقتصاد هوشمند را در سراسر جهان دارد که تمام مسائل اقتصادی روزمره را پوشش دهد. سه جزء اصلی این اقتصاد هوشمند عبارتند از: دارایی های دیجیتال ، هویت دیجیتال و قرارداد هوشمند
با ظهور بلاکچین، مالکیت دیجیتال حقیقی تحقق یافت. با فناوری بلاک چین میتوان داراییهای دیجیتال غیرمتمرکز،امن و بدون دخالت هر نهادی ایجاد کرد. دو نوع داراییهای دیجیتال در نئو وجود دارد:
دارایی های فراگیر یا جهانی و داراییهای قراردادی
دارایی های جهانی توسط کل یک سیستم به رسمیت شناخته شده و میتوانند
توسط تمام قراردادهای هوشمند و مشتریان شناسایی شوند.
دارایی های قراردادی دارایی هایی هستند که فقط در قراردادهای خاص خود به
رسمیت شناخته می شوند و نمی توانند در سایر قراردادها استفاده شوند.
هویت دیجیتالی را اینگونه تعریف میکند:
یک هویت دیجیتالی اطلاعاتی از یک فرد است که روی کامپیوترهای یک نهاد ذخیره میشوند. این فرد میتواند حقیقی یا حقوقی باشد.
برای دیجیتالی کردن دارایی ها به کار، هویت دیجیتال قابل اعتماد است.
در پروژه نئو از استاندارد هویت سنجی ۵۰۹.X که یک مدل صدور گواهی دیجیتال پذیرفته شده است، استفاده میشود.
تأیید هویت در نئو میتواند از روشهای زیر صورت گیرد:
استفاده از ویژگیهای شناسایی چهره و اثر انگشت
صدا و پیامک و روشهای چند مرحلهای دیگر و قرارداد هوشمند
تفاوت ارز دیجیتال Neo با ارز دیجیتال Eth

تفاوت نئو و اتریوم


از آنجایی که ارز دیجیتال نئو شباهت بسیاری به ارز دیجیتال اتریوم دارد، محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است. ویژگی ها و قابلیت های قراردادهای هوشمند به کاربران پلتفرم ارز دیجیتال نئو، این امکان را می دهد تا به صورت اتوماتیک اقدام به ذخیره سازی و تبادل دارایی های ارز دیجیتال خود کنند. ارز دیجیتال اتریوم زبان برنامه نویسی مخصوص به خود را دارد؛ اما ارز دیجیتال نئو از همه زبانهای برنامهنویسی رایج مانند پایتون، جاوا و
جاوا اسکریپت در قراردادهای هوشمند خود استفاده میکند. هدف ارز
دیجیتال نئو از ایجاد زبانهای برنامهنویسی در ارز دیجیتال نئو، این است که
تمامی کاربران بتوانند اپلیکیشنهای کاربردی خود را در بلاکچین نئو
برنامه نویسی و اجرا نمایند.

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟

آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتال در کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *