وایت پیپر ارزدیجیتال NEAR

معرفی ارزدیجیتال NEAR
Persian CoinEx Academy

معرفی ارزدیجیتال NEAR

ارزدیجیتال NEAR پلتفرمی غیرمتمرکز است که مانند بسیاری از شبکه های مبتنی بر بلاکچین اتریوم، از الگوریتم اجماع اثبات سهام PoS استفاده میکند و به این ترتیب میتواند معاملات انجام شده را تأیید و بلوکهای جدید را ایجاد نماید.پروتکل نیر یکی از بلاکچین های ارز رمزپایه با قابلیت قراردادهای هوشمند است. این پلتفرم توسط نیر کالکتیو، یک جامعه جهانی از محققان، توسعه دهندگان و متفکران ساخته شده است، که کد اولیه نیر پروتکل را نوشتند و با انتشار رفع اشکال، بهروزرسانی ها و ایجاد اکوسیستم نیر، به پشتیبانی از پروژه ادامه میدهند. از آنجایی که کد NEAR منبع باز
است، هر کسی میتواند به کلکسیون بپیوندد و شروع به مشارکت در توسعه آن کند.شبکه نیر هدف اصلی خود را ایجاد زیرساختی برای خلق اینترنتی جدید معرفی کرده است. در اینترنت جدید، دستیابی کمپانیهای بزرگ به اطلاعات شخصی افراد سختتر خواهد بود.رمز ارز نیر پروتکل یک پلتفرم بلاکچین متن باز است که برای فراهم کردن امنیت در داراییها و هویت افراد راهاندازی شده است.

ویدیو معرفی


NEAR Protocol تاریخچه


این ارز دیجیتال محصول ذهن آقایان الکساندر اسکیدانوو و ایلیا پولوسخین است که این دو در سال ۲۰۱۸ و به لطف برنامه استارتاپ معروفی با یکدیگر آشنا شدند. Skidanov Alexander پیش از راهاندازی NEAR مهندس نرم افزار شرکت Microsoft و مدیر مهندسی MemSQL بود. Illia Polosukhin نیز پیش از راهاندازی NEAR ،بهعنوان مدیر مهندسی بخش
تحقیقات Google ،بر روی فناوریهای زبانی که اکنون در Google Translate استفاده میشود، کار میکرده است. عرضه اولیه NEAR درآمریکا و آگوست سال ۲۰۲۰ در CoinList برگزار شد. به دلیل تقاضای بیش از حد توکن، یک روز به تعویق افتاد. در اواسط اکتبر ۲۰۲۰ شبکه اصلی NEAR انتشار یافت و بخشی از مالکیت بلاک چین NEAR به دارندگان این ارز دیجیتال واگذار شد. این بلاک چین را گروهی متشکل از بیش از ۵۰ توسعه دهنده بااستعداد با عنوان Collective NEAR طراحی کرده اند.


توکن NEAR


ارز دیجیتال NEAR ،توکن ارائه شده پلتفرم Protocol NEAR می باشد. Protocol NEAR یک پلتفرم برنامه غیرمتمرکز یا DApp است که برای استفاده از برنامه ها در وب طراحی شده است و هدف آن ارائه مقیاس پذیری می باشد. این توکن برای تشویق نودها در شبکه NEAR استفاده می شود و همچنین برای تامین انرژی تراکنش ها یا معاملات و بسیاری از قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد . به عبارتی توکن NEAR برای ذخیره سازی توسط نودهای اعتبارسنج و نمایندگان شبکه استفاده می شود. در پلتفرم Protocol NEAR کسانی که این توکن را در اختیار دارند می توانند در ارتباط با پلتفرم رای و نظر دهند.


ویژگی های ارز NEAR


۱ این ارز قابلیت همکاری با Ethereum را دارد.

۲کارمزد تراکنشهای این ارز دیجیتال به قدری کم است که تعیین کمیت آن با واحد yocto انجام میشود.
۳_این ارز دیجیتال قابل استخراج است و با پروتکل Proof of Stake کار میکند.قابلیت استیک شدن.
۴_نیر پروتکل یک پروژه منبع باز و کاملا غیرمتمرکز است.
۵_کاربران به کمک این ارز میتوانند بهصورت یکپارچه DApp ها را بسازند و مدیریت کنند.
۶_این ارز بهصورت «توسعهدهنده» و «کاربرپسند» طراحی شده است.
۷_این ارز با استفاده از فناوری شاردینگ پیشرفته، میزان مقیاسپذیری را بینهایت افزایش میدهد.
۸_این بلاک چین امنیت فراوانی دارد.


عملکرد NEAR


رمز ارز نیر پروتکل از چهار مولفه اصلی شاردینگ ، اجماع ، سهامداری و تصادفی بودن تشکیل شده است. نوعی سیستم به نام شاردینگ وجود دارد که برای طراحی نایت شید مورد استفاده قرار میگیرد. طراحی نایت شید به
شکلی است که در تراکنشها، برای تشکیل یک بلاک، همه شاردها با یکدیگر ترکیب میشوند. هر شارد در این پلتفرم، بخشی از بلاک را ارسال میکند که این بخش، چانک نام دارد . شاردینگ راهکاری است که بارِ پردازش را به قسمتهای کوچکتر تقسیم میکند و به این طریق، ظرفیت و سرعت شبکه را افزایش میدهد. شاردینگ بهعنوان راهکاری ارائه شده است که به لحاظ تئوری میتواند با کمترین هزینه، به چالشهای مقیاسپذیری بلاک چین غلبه کند .
این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که سازگار با توسعه دهندگان باشد و ایجاد برنامه های غیرمتمرکز DApp را آسان می نماید به عبارت دیگر، می توان گفت نیر NEAR یک پلتفرم غیرمتمرکز است که با غلبه بر برخی از محدودیت های سیستم های رقیب، برای ایجاد محیط ایده آل برای Dapp ها طرحی شده است.پروتکل نیر یکی از ارزهایی است که بر بالاترین نقطهی بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. این پروتکل که بر اساس برنامه های غیر متمرکز DApp فعالیت میکند، تلاش میکند تا بتواند مشکلات سایر رقبای خود از قبیل توان و سرعت کم و سازگاری ضعیف را از میان بردارد.

.

خرید ارز NEAR

.

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس
لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

.

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

.

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

.

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *