وایت پیپر ارزدیجیتال MINA

معرفی و خرید ارزدیجیتال MINA
کوینکس فارسی

معرفی ارزدیجیتال MINAارز دیجیتال MINA بلاک چینی است که بدون در نظر گرفتن تعداد تراکنش های انجام شده در شبکه، اندازه ثابت آن تنها ۲۲ کیلوبایت است این مزیت سبب میشود تا این ارز دیجیتال بر مشکلات اندازه بلاک چین که پروژه های دیگر را درگیر کرده است، غلبه کند. رمزنگاری ارز دیجیتال پروتکل Mina برای تسهیل معاملات شبکه و توزیع هزینه بین کاربران استفاده میشود.با محبوبیت فناوری بلاک چین، تعداد تراکنشهای ذخیره شده در اکثر سیستم عاملها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. ارز دیجیتال MINA در حال کار روی دستیابی به سیستم پرداخت کارآمد است که کاربران را قادر میسازد تا به طور خودکار پلتفرم را از بلاک پیدایش تأیید کنند. این پروتکل را ”بلاک چین مختصر“ نیز مینامد.

پروتکل بلاک چین MINA


این پروتکل از گواه اثبات با دانش صفر ” SNARKs-zk ” استفاده میکند که نوعی از رمزنگاری است. این استدلال به افراد امکان میدهد بدون افشای اطلاعات، اطلاعات را تأیید کنند.رمز ارز مینا MINA توسط پروتکل مینا ارائه شده است. پروتکل مینا اولین پروتکل ارز رمزنگاری شده با بلاکچینی فشرده است. در این پروتکل از قدرت محاسباتی سنگین استفاده نمی شود، در واقع از راه حل Snarks-ZK استفاده می نمایند. در پروتکل مینا سازندگان بلاک به عنوان پاداش، ارزدیجیتال مینا دریافت می کنند. همچنین در این پروتکل کسانی که توکن مینا را استیک می کنند، می توانند پاداش دریافت نمایند. هر کوین مینا قابل تقسیم به ۱ میلیارد واحد کوچکتر با نام نانومینا Nanomina می باشد. در ساختار پروتکل ارز دیجیتال مینا از الگوریتمی با نام PoS Ouroboros استفاده می شود و این دقیقا همان الگوریتمی می باشد
که رمز ارز کاردانو از آن استفاده می نماید. در این الگوریتم کاربران با توجه به تعداد توکن هایی که استیک کرده اند برای ایجاد بلاک انتخاب می شوند. یا به عبارت دیگر می توان گفت رقابتی برای ساخت بلاک وجود ندارد.

ویدیو معرفی


تاریخچه ی ارز Mina


پروتکل مینا در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. از جمله بنیانگذاران این پروتکل ایوان شاپیرو Shapiro Evan می باشد. این فرد دارای لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه Mellon Carnegie است. وی همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در شرکت موزیلا فعالیت کرده است. از دیگر اعضای تیم پروتکل مینا Sean Inggs است که مدیر صندوق های سرمایه گذاری بین المللی و مشاور حقوقی شرکت می باشد. این فرد به عنوان مدیر در چندین شرکت نیز فعالیت کرده است.


گواه اثبات با دانش صفر “SNARKs-Zk “در Mina


در حقیقت گواه اثبات با دانش صفر را باید روشی بدانیم که در رمزنگاری برای اثبات شناخته شدن چیزی، بدون افشای مستقیم اطلاعات شناخته شده از آن استفاده میشود.کلید پروتکل مینا SNARKS-ZK است. یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری شده محبوب که از SNARK-ZK استفاده می کند، ارز زی کش است. در مورد پروتکل مینا، استفاده از SNARK-ZK به این معناست که پروتکل مجور نیست تراکنش را با هر بلاک ایجاد شده تایید کند. پروتکل مینا ادعا می کند که اجرای SNARK-ZK آنها منابع مورد نیاز برای پردازش و ثبت معاملات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. برای ارسال و دریافت تراکنش در پروتکل مینا، هر شرکت کننده ملزم به اجرای یک نود است.


پرتوکل Mina


ارز دیجیتال مینا در مورد ایجاد تحول در چشمانداز بلاک چین فعلی عمل میکند. جایی که اکثر سیستمعاملها دارای تأییدکنندههایی مانند استخراجکنندگان و مشتریان هستند که هنگام تأیید تراکنشها به عنوان شخص ثالث عمل میکنند.
ارز دیجیتال MINA با داشتن چندین شرکتکننده، رویکرد متفاوتی را نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال اتخاذ میکند که هرکدام عملکرد خاصی را در شبکه غیرمتمرکز انجام میدهند.
تأییدکنندگان
تأییدکنندگان با گواه اثبات با دانش صفر که با تأیید اطلاعات اجماع سروکار دارند، ارتباط برقرار میکنند. هر کاربر پروتکل مینا به عنوان یک تأییدکننده در نظر میگیرد. به شرطی که دستگاههای آنها بتوانند زنجیره ۲۲ کیلوبایت را اداره کنند و چند میلی ثانیه زمان پردازش را تحمل کنند.
اثبات کنندگان
اثباتکنندگان به شکل سهامداران درآمده و پاداش بلاک و پرداخت هزینه تراکنش دریافت میکنند. نکته جالبی که در این خصوص وجود دارد این است که این پروتکل مشوقهایی را که مانع تولیدکنندگان میشود، کاهش نمیدهد.
این دسته از شرکتکنندگان به کاربران ارز دیجیتال MINA اجازه میدهند تا ارزهای دیجیتال خود را به آنها واگذار کنند.

خرید ارزدیجیتال MINA

مطالب مرتبط

معرفی ارزهای کاربردی قسمت ۵

معرفی ارزهای کاربردی قسمت ۷

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟

آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتال در کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *