وایت پیپر ارزدیجیتال LiteCoin

معرفی ارزدیجیتال LTC
کوینکس فارسی


معرفی ارز دیجیتال LTC لایت کوین


ارزدیچجیتال LTC لایت کوین یک ارز دیجیتال است که نماد آن LTC است . این رمز ارز دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد در فناوری بلاکچین است که باعث پرداخت های سریع و ایمن و کم هزینه می شود . ارز دیجیتال LTC بر اساس پروتکل BTC ایجاد شده است اما از نظر الگوریتم هش و زمان ساخت بلوک تراکنش ها کمی متفاوت است . کدهای این پروژه _ Open Source _ یا متن باز می باشد و در اکتبر سال ۲۰۱۱ در گیت هاب منتشر شد سپس در همان ماه پروژه راه اندازی شد و شروع به کار کرد . فلسفه ای جالب برای تولد لایت کوین وجود دارد. اگر بیت کوین طلا باشد، لایت کوین مانند لوگویی که دارد، یادآور نقره است. به این معنی که هدف لایت کوین ایجاد ارزی برای مقاصد روزمره تر و ارزان تر است. مانند بیت کوین، لایت کوین هم محدود است با این فرض که برخلاف بیت کوین که فقط ۲۱ میلیون از آن قابل تولید شدن است، لایت کوین تا ۸۴ میلیون واحد استخراج خواهد شد. بدون هیچ واسطه و نهاد مرکزی و به صورت کاملا غیرمتمرکز است. امنیت شبکه این ارز هم با رمزنگاری و فرایند اثبات کار _ استخراج _ تضمین شده است. دو الگوریتم به نام های Network Lightening و Witness Segregated به وجود آورده که باعث سرعت بیشتر نسبت به بیت کوین در انجام معاملات می شود.


بنیانگذار و تاریخچه ی ارز LTC

هویت ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین بیشتر از یک دهه هنوز مشخص نیست، اما خالق لایت کوین جوانی چینی الاصل به نام چارلی لی است. کارمند سابق گوگل و کوین بیس، در سال ۲۰۱۱ با تغییرات بزرگی در پروتکل بیت کوین، شبکه لایت کوین را معرفی کرد . چارلی که معروف به Chocobo است . این شخص یکی از محققان اولیه رمز ارز بیت کوین بوده است و قصد ساخت ارزی را داشت که نسخه ساده همان بیت کوین شود .در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ در مجموع ارزش لایت کوین رشد عظیمی تجربه کرد که شامل ۱۰۰ درصد جهش در عرض ۲۴ ساعت می شودو در چهار سال بعد رشدی بین ۱ تا ۴ دلار داشت.


استخراج ارز دیجیتال LTC


به طور کلی، فرآیند جمع آوری تراکنش های تازه منتشرشده در بلوک ها و افزودن ”استخراج یا ماینینگ“ نامیده میشود. در واقع این فرایند آنها به بلاک چین، به این دلیل استخراج نامگذاری شده که افرادی که فرایندهای فوق را انجام میدهند، مقداری لایت کوین به عنوان پاداش دریافت میکنند. در حقیقت هر گره یا کامپیوتری در درون شبکه، تنها زمانی پاداش دریافت میکند که بتواند با ایجاد یک ”هش“ معتبر، یک بلوک را به بلاک چین اضافه کند.
به بیانی ساده، یک هش عبارت است از تعداد زیادی از اعداد که از آنها جهت اثبات اینکه یک بلوک پیش از اضافه شدن به بلاک چین حاوی دادههایی معتبر و اصلاح نشده است، استفاده میشود. تمامی توابع هشینگ یک طرفه هستند، یعنی هیچگونه راهی برای ماین کردن دادههای اصلی از آنها وجود ندارد. این امر از این جهت است که از این توابع، تنها میتوان جهت تأیید این مطلب که داده هایی که باعث فرایند هشینگ شدهاند پیشتر دچار تغییر نشدهاند، استفاده کرد. این واقعیت که همه این بلوکها به یکدیگر متصل هستند، به این معنی است که برای تغییر یک بلوک، باید تمامی بلوک های قبلی موجود در زنجیره را تغییر داد و این امر باعث شده تا تغییر یک بلاک چین تقریباً غیرممکن شود.
لایت کوین LTC اغلب با بیت کوین BTC مقایسه میشود. اگر بیت کوین را طلا در نظر بگیرید، بسیاری لایت کوین را نقره مینامند. اما این دو کریپتوکارنسی محبوب چه تفاوتهای متمایزکنندهای باهم دارند؟
۱ حداکثر عرضه
بسیاری از ارزهای دیجیتال عرضه محدودی دارند. باوجود ۸۴ میلیون لایت کوین، عرضه آن ۴ برابر بیشتر از بیت کوین است. ازنظر تئوری، این بدان معناست که لایت کوین در آینده به چیزی حدود یکچهارم ارزش بیت کوین خواهد رسید.
۲ میزان سرمایه بازار
اگرچه سرمایه بازار لایت کوین در مقایسه بابیت کوین ناچیز است، اما این ارزدیجیتال هنوز هم در بین چند کریپتوکارنسی برتر قرار دارند این طبقهبندی میتواند بر اساس قیمت و تعداد سکههای موجود در گردش تغییر پیدا کند
۳ الگوریتم ماینینگ
هردوی این کریپتوکارنسیها بر اساس الگوریتم اثبات کار بناشدهاند. بیت کوین از الگوریتم ۲۵۶-SHA استفاده میکند، درحالی که لایت کوین از الگوریتم Skrypt .Skrypt ازنظر محاسباتی فشردهتر است اما از حافظه قابلتوجهی استفاده میکند.
۴ سرعت معامله
هر تراکنش لایت کوین تقریبا در هر ۲/۵ دقیقه تایید می شود، در بیت کوین، این میانگین هر ۱۰ دقیقه یکبار است ، در نتیجه سرعت تراکنش لایت کوین چهار برابر بیت کوین است.

۵ هزینه معاملات
الگوریتم Skrypt هزینههای معاملات را به میزان قابلتوجهی کاهش میدهد.

۶ پاداش بلاک
ماینرها با دریافت پاداش برای هر محاسبه صحیح و درنتیجه افزودن یک بلاک جدید، بابت همکاری خود در شبکه پاداش دریافت میکنند. ماینرها در حال حاضر به ازای هر بلاک، ۲۵ لایت کوین دریافت میکنند. این در حالی است که در شبکه بیتکوین، ۱۲/۵ بیت کوین به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است.از آنجایی که هر بلاک جدید به طور متوسط در هر ۲/۵ دقیقه ایجاد می شود، از نظر آماری ماینرهای بیشتری امکان دریافت پاداش را دارند.

معاملات لایت کوین LTC


لایت کوین یک ارز است که در ماهیت بیشتر شبیه به کالاست، به همین دلیل نوسانات بازار مانند عرضه و تقاضا بر روی قیمت آن تأثیرگذار است. اما در عین حال هم بسیاری از معامله گران کوتاهمدت، این مسئله را یک ریسک مثبت
تلقی میکنند. مخفف لایت کوین _ LTC_ است که همانند دلار آمریکا USD و یورو EUR به اختصار درآمده است. این ارز دیجیتال میتواند با سایر ارزها نیز جفت شود. برای مثال، نام جفت ارز لایتکوین در مقابل دلار آمریکا، USD/LTC است. لایت کوین یک شبکهآنلاین است که افراد میتوانند از آن برای ارسال پرداخت از یک شخص به شخص دیگر استفاده کنند. لایتکوین به صورت همتا به همتا و غیرمتمرکز است، به این معنی که توسط هیچ نهاد یا دولتی کنترل نمیشود. این سیستم پرداخت با ارزهای فیزیکی مانند دلار یا یورو سروکار ندارد و در عوض، از واحد حساب خود که نام آن لایتکوین _LTC _ است، استفاده میکند. به همین دلیل است که اغلب لایتکوین به عنوآن یک ارز مجازی و یا یک ارز دیجیتال طبقه بندی میشود. خرید و فروش لایت کوین و تبدیل آن به ارزهای فیات رایج را میتوان به راحتی در بسیاری از صرافی های آنلاین انجام داد.

خرید ارزدیجیتال LTC

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس
لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *