وایت پیپر ارزدیجیتال Kadena

معرفی ارزدیجیتال کادنا KDA
پرشین کوینکس

معرفی ارزدیجیتال کادنا KDA


ارزدیجیتال کادنا KDA یک بلاکچین هیبریدی عمومی و مجوز محور Permissioned است. این بلاکچین از الگوریتم اجماع اثبات کار Proof of Work پیشرفته و با عملکردی قدرتمند استفاده میکند که در عین برخورداری از سطح امنیت بالا و یکپارچگی بلاکچین بیت کوین، مقیاسپذیری و توان عملیاتی آن را نیز بهبود بخشیده است. ارز دیجیتال کادنا فقط روی
سرعت، امنیت و سادگی متمرکز است. این سه ویژگی باعث شده که این پروژه به موفقیتهای زیادی دست یابد و بسیاری از شرکتهای حوزه اقتصاد، سلامت و بیمه از آن استفاده کنند. ارز دیجیتال کادنا یک زبان اختصاصی برای قراردادهای هوشمند خود دارد که Pact نام دارد. Pact یک زبان متنباز و در حال تکامل برای قراردادهای هوشمند است که هدف اصلی آن، استفاده در بلاکچین ها است. زبان Pact روی تسهیل مفهوم معامله با ترکیب بهینه ای از تأیید هویت، مدیریت اطلاعات و جریان کاری تمرکز دارد. ارز دیجیتال کادنا اولین بار در تاریخ ۱ ژوئیه سال ۲۰۲۰ میلادی و با قیمت ۰.۳۳ دلار در وبسایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap لیست شد.

تاریخچه ارز دیجیتال کادنا KDA


ارزدیجیتال کادنا KDA در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد. تیم کادنا در حال حاضر متشکل از ۲۰ عضو است که بیشتر آنها در توسعه پروژه فعال هستند. از جمله بنیانگذاران آن می توان به استوارت پوپجوی Popejoy Stuart و ویل مارتینو Martino Will اشاره کرد. استوارت پوپجوی بنیانگذار و مدیرعامل کادنا رهبری تیم بلاکچین Morgan JP را برعهده داشت. علاوه بر این، پوپجوی سال ها تجربه در توسعه سیستم های معاملاتی برای صنعت مالی دارد. ویل مارتینو نیز برای Morgan JP در زمینه بلاکچین کار کرده است.


توکن کادنا KDA


KDA یک ارز دیجیتال است که برای پرداخت هزینه محاسبات در بلاک چین عمومی کادنا استفاده می شود. KDA در کادنا، مثل اتر در اتریوم، برای پرداخت پاداش استخراج بلاک های شبکه توسط ماینرها به کار می رود و کاربران از آن برای پرداخت کارمزد تراکنش ها استفاده می کنند. مدل اقتصادی توکن کادنا تعیین کننده عرضه کل، برنامه نقدینگی، تخصیص و کاربردهای ذخیره پلتفرم KDA است. عرضه کل توکن کادنا مقدار ثابت یک میلیارد توکن است که طی ۱۲۰ سال استخراج می شود. مدل توزیع توکن کادنا به این شکل است که ۷۰ درصد از آن به ماینرها، ۲۰ درصد به خود پلتفرم، ۷ درصد به سرمایه گذاران و ۳ درصد به مشارکت کنندگان اختصاص یافته است.


اهداف کادنا Kadena


هدف ارزدیجیتال کادنا KDA این است که تنها منبع برای منابع مورد نیاز برای ایجاد نرم افزارهای بلاک چین باشد. کادنا برای این هدف بسیاری از مشکلاتی را که تا به امروز مانع از پذیرش گسترده بلاک چین شده است، از جمله مقیاس پذیری،امنیت و سهولت استفاده حل می کند.


۱ .مقیاس پذیری


بلاک چین عمومی کادنا یک پروتکل اثبات کار (work of proof (است که مقیاس پذیری لایه اول را حل کرده است. این کار با در هم تنیدن چندین چین مشابه بیت کوین به دست آمده است. با افزایش حجم تراکنش، شبکه می تواند به پیکربندی های بزرگتر (مثلا از ۱۰ زنجیره به ۲۰ زنجیره) گسترش یابد و ظرفیت عملیاتی بالاتری را ارائه دهد.


۲ .امنیت


زبان قرارداد هوشمند پکت (Pact (تورینگ ناقص (Incomplete Turing(است و راستی آزمایی صوری (Verification Formal (را ارائه می دهد. ناقص بودن تورینگ بدون اینکه عملکرد خاص دامنه را به خطر بیندازد، سطح حمله زبان را کاهش می دهد. راستی آزمایی صوری به نویسندگان قرارداد هوشمند اجازه می دهد تا از نظر ریاضی ثابت کنند که کد آنها بدون اشکال است.


۳ .سهولت استفاده


یکی از اهداف توسعه کادنا این بود که در گردش کارهای تجاری سنتی ادغام شود و توسط کاربران غیرفنی قابل فهم باشد. بر این اساس، کد پکت به صورت مستقیم روی دفترکل اجرا می شود و در قالبی که برای انسان قابل خواندن باشد، ذخیره می گردد. کد پکت دارای پیام های خطا و قراردادهای پکت قابل ارتقا است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با رشد نیازهای کسب و کارها، خطاها را اصلاح کنند یا خود منطبق کنند. کادنا از اولین پروژه های بلاک چین است که چنین مجموعه ویژگی های جامعی را ارائه می دهد. علاوه بر این، کاربران می توانند از این ویژگی ها در سراسر پلتفرم بلاک چین ترکیبی کادنا که یک شبکه تعامل پذیر عمومی-خصوصی است، استفاده کنند.این راهکار ترکیبی به کاربران امکان می دهد بدون خطر از مزایای بلاک چین های عمومی و خصوصی بهره ببرند و از این طریق موارد استفاده ای را که قبلا امکان پذیر نبود، ممکن می کند.


مکانیزم پروژه ی Kadena


به طور کلی پلتفرم کادنا از یک زنجیره عمومی با نام چین وب Chainweb و یک زنجیره خصوصی با نام کورو Kuro تشکیل شده است. لازم به ذکر است. برای تعامل این دو شبکه کادنا از زبان قرارداد هوشمند پکت Pact استفاده میکند. چین وب Chainweb تنها شبکه لایه ۱ مقایس پذیر است که از Proof of Work استفاده می کند. بیت کوین و اتریوم نیز از PoW استفاده می کنند. اما روش سنتی آن ها مقیاس پذیر نیست. اینجاست که کادنا خود را از دو ابر قدرت در بازار ارزهای دیجیتال متمایز می کند.

لایه ۲

علاوه بر فناوری لایه ۱ ،کادنا یک شبکه لایه ۲ به نام Kuro برای سرعت شبکه نیز دارد. از طریق این شبکه، پروژه می تواند نزدیک به نیم میلیون تراکنش در ثانیه را پردازش کندپروژه Kadena را راهکاری برای محدودیتها و معایب بزرگترین پروژههای ارزهای دیجیتال و بلاک چین یعنی بیت کوین و اتریوم معرفی میکنند.کادنا اولین بلاک چین مقیاس پذیر اثبات کار دنیاست که از رویکرد شاردینگ Sharding استفاده میکند. زیرساخت بلاک چین هیبریدی Hybrid Blockchainو قابلیت مقیاس پذیری کادنا از «یک مکانیزم برای ساخت ناهمگام تعداد زیادی بلاک در زنجیرههای همتای مختلف با ارتفاع یکسان» استفاده میکند. بنابراین میزان قدرت هش مورد نیاز برای ساخت هر بلاک به میزان قابل توجهی کاهش مییابد. این روش، توان عملیاتی شبکه ارز دیجیتال کادنا را نیز افزایش میدهد. علاوهبر این به لطف کارمزدهای حداقلی شبکه Kadena ،این پروژه یک جایگاه گس Station Gas کریپتوی بینظیر به کسب و کارها ارائه میکند. کسب و کارها میتوانند از این قابلیت برای پوشش هزینه های گس مشتریان استفاده کرده و خدمات بدون هزینه گس را به کاربران نهایی ارائه کنند. پلتفرم کادنا امیدوار است این رویکرد با کاهش موانع و پیچیدگی های فنی از جمله نصب کیف پول های کریپتو، منجر به بهبود تجربه کاربر نهایی و افزایش مقبولیت پروژه شود. از طرفی، زبان برنامه نویسی Pact کار راهاندازی فریم ورک را برای توسعهدهندگان ساده کرده و در به روزرسانی اخیر هم قابلیت جایگاه گس به صورت پیشفرض فعال شده است.

خرید ارزدیجیتال KDA

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس
لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *