وایت پیپر ارزدیجیتال دش DASH

معرفی و خرید ارزدیجیتال دش DASH
کوینکس فارسی

معرفی ارزدیجیتال DASH


ارزدیجیتال DASH یک بلاک چین منبع باز و ارز دیجیتال است که بر ارائه یک شبکه پرداخت جهانی سریع و ارزان متمرکز است که ماهیت آن غیرمتمرکز است. ارزدیجیتال DASH رشد کرده است تا شامل ویژگی هایی مانند InstantSend ،که امکان پرداخت های فوری را فراهم می کند، باشد و PrivateSend ،که حریم خصوصی اختیاری بیشتری را برای تراکنش ها ارائه می دهد. ارزدیجیتال DASH هم برای کاربران و هم برای موسسات، از جمله بازرگانان، خدمات مالی، تاجران و کسانی که نیاز به ارسال حواله بین المللی دارند، عرضه میشود. ارزدیجیتال DASH از یک فناوری ارسال ناشناس برای مبهم کردن تراکنش ها از طریق سرور شبکه غیرمتمرکز “مسترنود” استفاده میکند، به طوری که تراکنشها قابل ردیابی و پرس و جو نیستند و در نتیجه ناشناس بودن بالایی به دست می آید. شبکه بیت کوین ۱۰ دقیقه یا حتی ساعت ها طول می کشد تا تراکنش را تایید کند و دش می تواند فورا ارسال شود. یکی از معروف ترین و قدرتمند ترین ارزهای دیجیتال پیگیر گریز، ارز دیجیتال دش Dash است که به جز اینکه حریم خصوصی فوق العاده اش، ویژگیهای بزرگ دیگری هم دارد.


تاریخچه Dash


ارزدیجیتال DASH مانند بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که میتواند برای ارسال یا دریافت و پرداخت استفاده شود. در حقیقت، دش در سطح بالای فناوری بلاک چین ساخته شده است که بیت کوین از آن استفاده میکند، با این حال، پیشرفت های چشمگیری در آن ایجاد شده است. دش یک فورک fork از لایتکوین Litecoin و لایتکوین نیز فورکی از بیتکوین است”فورک“ زمانی است که تغییراتی در زنجیره بلوک ایجاد میشود که باعث میشود زنجیره بلوک به دو قسمت تقسیم شود. به همین مناسبت، لایت کوین DASH را ایجاد کرد. همچنین Litecoin فورک بیت کوین بود. بنابراین، همه آنها دارای فنآوری های مشابه هستند، اما هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.
dash ،ارزی که ترکیبی از کلمات ”Digital ”و ”Cash ”است، در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ با نماد ”(XCO (Xcoin ”منتشر شد. در ۲۸
ژانویه ۲۰۱۴ ،نام به ”Darkcoin ”تغییر یافت تا سرانجام در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ به ”Dash ”تغییر نام یافت پروژه دش در ژانویه ۲۰۱۴ توسط تیمی به سرپرستی ایوان دوفیلد کلید خورد.ویژگی های DASH


سیستم شبکه Masternode :از طریق این سیستم، کاربران علاوه بر دریافت جوایز بر اساس اثبات کار سنتی دش ماینینگ، برای راه اندازی و نگهداری سرورهای خاص (یعنی گره های اصلی) نیز پاداش دریافت خواهند کرد. هدف
دش این است که «کاربر پسندترین و مقیاسپذیرترین ارز دیجیتال متمرکز بر پرداخت در جهان باشد».روی بلاکچین بیتکوین استخراج کنندگانی وجود دارند که تراکنشهای انجام شده را تائید میکنند و در ازای آن پاداشی به ازای کار خود دریافت میکنند. به همین شکل، روی بلاکچین رمزارز دش نیز استخراج کنندگانی وجود دارند، اما این سیستم در دش شامل دو قسمت است:

– مسترنودها و استخراج کنندهها.

خصوصیت ها:
۱ (تراکنش های فوری ۲ (تراکنش های خصوصی ۳ حاکمیت غیرمتمرکز (DGBB)

عملکرد شبکه دش توسط ۲ سطح زیر ضمانت می شود:
۱ (سطح اول: این شبکه توسط استخراج گران ( ماینرها ) ایمن می شود و تراکنش ها را درون یک زنجیره بلوکی

مینویسند.
۲ (سطح دوم: این سطح توسط گره های اصلی ایجاد می شود که به دش اجازه استفاده از توابع پیشرفته ارز دیجیتال دش را می دهد.
سیستم اثبات کار استخراج ، کار امنیت شبکه را بر عهده دارد. برای ارز دیجیتال ویژگی رای گیری وجود دارد.


استخراج DASH


برای بالا بردن میزانِ Dash از این الگوریتم X11 غیرمتمرکز ارز دیجیتال استفاده می شود. برای اثبات کار، الگوریتم هش زنجیره ای X11، از ۱۱ الگوریتم هش پیاپی استفاده می شود. رمز ارز دش در ساختار خود از الگوریتمی استفاده می نماید که امکان استخراج این ارز دیجیتال را فراهم می آورد. استخراج رمز ارز دش با استفاده از دستگاه های استخراج تخصصی موسوم به ASIC امکان پذیر است. در واقع استخراج رمز ارز دش با استفاده از CPU و یا GPU امکان پذیر نیست.

خرید ارزدیجیتال DASH

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی و ارز بخری؟

آموزش ثبت نام و خرید ارزدیجیتال در کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال کوینکس

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *