وایت پیپر بیت تورنت BTT

معرفی ارزدیجیتال BTT
کوینکس فارسی

معرفی ارزدیجیتال بیت تورنت BTT


ارزدیجیتال بیت تورنت BTT یک پلتفرم اشتراک گذاری فایل و تورنت همتا به همتا P2P است که در سالهای اخیر به طور فزایندهای غیرمتمرکز شده است. BitTorrent از زمان ایجاد ، راهکارهای جدید مختلفی را با یک توکن اختصاصی ارز دیجیتال بومی، BTT ،اضافه کرده است. ارز دیجیتال BitTorrent مبتنی بر بلاک چین بنیاد ترون می باشد که به سرویس اشتراک فایل بیت تورنت متصل است. بیت تورنت توانسته وسیع ترین پروتکل غیرمتمرکز اشتراک فایل را بنیانگذاری کند. عملکرد سیستم به صورتی است که سرعت دانلود یا بارگذاری فایل های اشتراکی، اهمیت ویژه ای دارد. ارز بیت تورنت BTT توکن بومی این پروتکل اشتراک گذاری فایل است که در اوایل سال ۲۰۱۹ پس از برگزاری مراسم عرضه اولیه کوین توسط لانچ پد، بایننس ICO با جنجال زیادی انتشار یافت.


توکن BitTorrent


یکی از دلایل اصلی ایجاد توکن BTT ؛ بهینهسازی سرعت شبکه و بارگیری سریعتر بود. میزبان پرونده انگیزه بیشتری برای در دسترس نگهداشتن فایلها در شبکه دارد؛ زیرا برای این کار در BTT پاداش میگیرند. هرچه تعداد میزبانان پرونده در شبکه بیشتر باشد، سرعت بارگیری برای سایر کاربران که سعی در بارگیری فایل دارند سریعتر است. پروتکل BitTorrent با هدف “توانمندسازی نسل جدیدی از سازندگان محتوا با ابزار توزیع مستقیم محتوای خود به دیگران در وب” است. رمز BTT به همتایان BitTorrent این امکان را میدهد که فعالیتهایی را تشویق کنند که منجر به اشتراک بهتر پرونده میشوند. این شرکت میخواهد تصویب عمومی غیرمتمرکز محتوایی را ایجاد کند. تولیدکنندگان محتوا نگران میزبانی محتوای خود فقط بر روی یک ارائه دهنده نیستند. BTT ثابت کرده است که قادر به کنترل حجم زیادی از دادهها و بارگیریها است، به این معنی که نگرانی از مشکلات عملکرد به حداقل میرسد.


تعداد توکن های بیت تورنت


تعداد کل توکنهای بیت تورنت ۹۹۰ میلیارد است، که سهمها به این صورت تقسیم شده است:
بنیاد ترون: ۲۰ درصد
کاربران ترون: ۱.۱۰ درصد
کاربران تورنت:۱۰ درصد
فروش خصوصی: ۲ درصد
فروش عمومی: ۶ درصد
سرمایهگذاری روی ارسالکنندههای فایل: ۹ درصد
برنامههای همکاری:۴ درصد
توسعهدهندگان: ۱۹ درصد
تشویق برای فعالیت بیشتر: ۹.۱۹ درصد


بنیانگذار BitTorrent


ترون ، در جولای ۲۰۱۹ Speed ، BitTorrent را معرفی کرد که با پاداش دادن BTT به کاربران انگیزه می دهد تا پرونده های خود را دسته بندی کنند و سرعت بارگیری را افزایش می دهد . بیت تورنت در اصل حاصل ایده Bram Cohen است . برام یک توسعه دهنده و کار آفرین می باشد که ازآن زمان به بعد در عرصه ارزهای رمز پایه بسیار شناخته شده است .پلتفرم بیت تورنت چندین جنگ حقوقی را شاهد بوده است همچنین کوهن معتقد است که این قانون باعث کپی برداری از قوانین کپی رایت نمی شود که به کاربران اجازه می دهد فایل هایی مانند موسیقی و فیلم را بین خود به اشتراک بگذارند .در سال ۲۰۱۸ ، TRON خرید بیت تورنت را به پایان رساند و بیت تورنت را تحت کنترل Sun Justin قرار داد .


ویژگی های ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent


۱ با کمک توکن های ارزدیجیتال بیت تورنت BTT ، بارگیری ها و شبکه های سریعتری وجود خواهد داشت . توکن های BTT توسط بلاکچین ترون پشتیبانی می شود . به همین دلیل بررسی شده است که دارای ویژگی های سازگاری با استاندارد ۱۰-TRC است .
۲ پلتفرم بیت تورنت بزرگترین شبکه P2P غیرمتمرکز در جهان است . هدف این است که کل پلتفرم ، اشتراک محتوای خود را توکن کند .
۳ از دیگر ویژگی های BTT این است که به عنوان یک سرویس غیرمتمرکز تحویل محتوا عمل می کند که به متقاضیان خدمات این امکان را می دهد تا پیشنهادات خود را تبلیغ کنند و برای پهنای باند ، BTT را پرداخت کنند تا محتوای خاصی را دریافت کنند .
۴ این سرویس همچنین به عنوان یک سرویس ذخیره سازی عمل می کند تا درخواست کنندگان خدمات را قادر به پرداخت هزینه ذخیره سازی به مرور زمان کنید . همچنین به آنها امکان می دهد در ازای دریافت هزینه ، داده های
ذخیره شده را از ارائه دهندگان خدمات بارگیری کنند .


استخراج ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent


توکن BTT از استاندارد ۲۰-TRC استفاده می کند . این ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم DPoS است . الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده یا DPoS از جمله سیستم های رای دهی دموکراتیک است . در واقع سیستم هایی که از این الگوریتم استفاده می کنند نسبت به سیستم های دیگر دارای مقیاس پذیری بالاتری می باشد . ارز دیجیتال بیت تورنت قابلیت استخراج را دارا نمی باشد زیرا همانطور که گفتیم مبتنی بر الگوریتم DPoS است . می توان گفت رمز ارزهایی قابلیت استخراج را دارا می باشند که از الگوریتم اثبات کار یا PoW در ساختار خود استفاده کنند.


پیشینه ی BitTorrent


مهندس Cohen Bram با تخصص نرم افزار کامپیوتر، شرکت BitTorrent را در سال ۲۰۰۱ در آمریکا بنیانگذاری کرد. هدف اصلی این شرکت به وجود آوردن بزرگترین پلتفرم اشتراک فایل روی اینترنت می باشد. در ماه جولای ۲۰۱۸ ،Sun Justin ،بنیانگذار بنیاد Tron شرکت BitTorrent را خریداری کرد و ۱۲۷ میلیون دلار برای خرید آن پرداخت نمود. نظر تحلیلگران بازار ارزهای رمزنگاری آن است که در آن زمان یک سرمایهگذاری عالی انجام گرفته بود. برام کوهن، با آنکه می توانست در پروژه مشارکت کند ولی از ادامه شرکت در آن صرف نظر کرد. در ژانویه ۲۰۱۹ ،ترون برای عرضه اولیه ارزدیجیتال BitTorrent مراسم ICO برگزار کرد و در عرض چند دقیقه توانست ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای پروژه جمع آوری کند و بیشتر از ۶۰ میلیارد توکن را به فروش برساند. BitTorrent یک پلتفرم محبوب برای به اشتراک گذاری فایل ها و نظیر به نظیر یا P2P است که درسالهای اخیر به طور گسترده ای غیرمتمرکز شده است . BitTorrent در ژانویه سال ۲۰۰۱ منتشر شد و در جولای ۲۰۱۸ توسط پلتفرم بلاکچین TRON خریداری شد . از زمان خریداری ، BitTorrent ابزارهای جدیدی را با یک ارز دیجیتال بومی یعنی BTT اضافه کرده است . BTT رمز ارز پلتفرم BitTORRENT است که با استفاده از استاندارد ۱۰-TRC در بلاکچین TRON راه اندازی شد .طبق بررسی های انجام شده ، BitTorrent در حال حاضر بزرگترین پروتکل ارتباطات غیرمتمرکز P2P در جهان است .BTT برای اولین بار در صرافی بایننس عرضه شد .

خرید ارزدیجیتال BTT

هنوز نمیدونی چطوری تو صرافی ارزدیجیتال ثبت نام کنی؟

آموزش ثبت نام در کوینکس
لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

هنوز نمیدونی چجوری ریال رو به ارز دیجیتال تبدیل کنی؟

آموزش خرید ارز دیجیتال

هنوز نمیدونی چطوری توی کوینکس ارز رو بفروشی و به ارز دیگه تبدیل کنی؟

آموزش ترید توی کوینکس

ما را دنبال کنید

رسانه های اجتماعی  توییتر کانال تلگرام | اینستاگرام
رسانه های ویدیویی آپارات | یوتیوب
تماس با ما        تیکت آنلاین | گروه تلگرام
درباره‌ ما         وب سایت | اطلاعیه ها | اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *